Sebastian Szymański bliski przenosin do La Liga

Sebastian Szymański
Sebastian Szymański Pressfocus

Jak donoszą media hiszpańskie, bliski przenosin do Realu Sociedad jest Sebastian Szymański. Zgodnie z zaleceniami UEFA i FIFA pomocnik mógłby odejść do baskijskiego klubu na wypożyczenie do końca obecnego sezonu. W La Liga obecnie nie występuje żaden Polak.

  • Sebastian Szymański chciałby odejść z Dynama Moskwa
  • Zainteresowany jego pozyskaniem jest Real Sociedad
  • Do transferu mogłoby dojść jeszcze przed 7 kwietnia

Szymański pierwszym Polakiem w lidze hiszpańskiej w tym sezonie?

W związku z aktualizacją przepisów przez FIFA i UEFA, piłkarze z ligi ukraińskiej i rosyjskiej mogą odejść na wypożyczenie do końca sezonu do innych klubów europejskich. Skorzystał z tego już między innymi Grzegorz Krychowiak, który przeniósł się z FK Krasnodar do AEK Ateny. Hiszpańskie media od kilku dni informują o zainteresowaniu Realu Sociedad osobą Sebastiana Szymańskiego.

Szymański od trzech sezonów jest reprezentantem Dynama Moskwa, do którego przeniósł się w 2019 roku z Legii Warszawa. Polak jest ważnym zawodnikiem w moskiewskim klubie, ale sytuacja polityczna w kraju, a także pogłębiający się kryzys gospodarczy mogą przekonać go do zmiany barw. Takim ruchem zainteresowany jest Real Sociedad, który widzi w 22-latku poważne wzmocnienie. Agent piłkarza przyznał w rozmowie z Meczyki.pl, że pracuje nad zmianą klubu dla Sebastiana. 

Jestem dogadany z Dynamem Moskwa. Możliwe, że uda się sprzedać Sebastiana do 7 kwietnia, czyli w specjalnym terminie wyznaczonym przez FIFA. Transfer jest właściwie przesądzony. To kwestia najbliższych tygodni i Szymański będzie grał w innej lidze – stwierdził w wywiadzie dla Meczyki.pl, agent gracza, Mariusz Piekarski.

Z powodu kontuzji ze składu Basków wypadli Mikel Oyarzabal i Ander Barrenetxea. Dlatego też klub poszukuje jak najszybszych wzmocnień. Obecnie Real Sociedad zajmuje szóste miejsce w lidze i walczy o europejskie puchary. Gra w tak silnej lidze jak hiszpańska mogłaby być dla Szymańskiego krokiem milowym w karierze. Ponadto zgodę na transfer jeszcze przed 7 kwietnia wyraża Dynamo Moskwa. 

Sprawdź też: Pomocnik PSV łączony z przenosinami do Barcelony

Komentarze