Seedorf: Chciałbym zostać trenerem Realu

Santiago Bernabeu
Santiago Bernabeu fot. Sport Pictures

Clarence Seedorf, legendarny holenderski pomocnik, aktualnie piastuje stanowiska selekcjonera Kamerunu. Były pomocnik m.in. Milanu, Ajaxu czy Realu Madryt powiedział jednak, że marzy o tym, aby kiedyś powrócić na Estadio Santiago Bernabéu. Tym razem jednak w roli szkoleniowca.

Czytaj dalej…

Clarence Seedorf występował w Realu Madryt w latach 1996-2000 . Następnie przeniósł do Włoch, gdzie najpierw założył koszulkę Interu, a następnie na dziesięć lat zakotwiczył w czerwono-czarnej części Mediolanu.

Aktualnie Holender zajmuje się reprezentacją Kamerunu, której selekcjonerem został w 2018 roku. Czterokrotny zdobywca Ligi Mistrzów przyznał jednak, że chce wrócić do europejskiej piłki.

– Grałem w wielu wielkich klubach, z którymi zdobywałem wspaniałe trofea – powiedział Seedorf w rozmowie z dziennikiem Marca.

– Miałem nawet pewne kontakty z włodarzami Realu w sprawie objęcia tego klubu, ale potem sprawy potoczyły się inaczej – dodał.

– Gdybym jednak dostał od Królewskich propozycję pracy to nie wahałbym się zbyt długo. Madryt jest dla mnie jak dom i mam nadzieję, że pojawi się kiedyś szansa, aby tam wrócić – zakończył.

Komentarze