Santiago Bernabeu
Santiago Bernabeu fot. Sport Pictures

Seedorf: Chciałbym zostać trenerem Realu

Clarence Seedorf, legendarny holenderski pomocnik, aktualnie piastuje stanowiska selekcjonera Kamerunu. Były pomocnik m.in. Milanu, Ajaxu czy Realu Madryt powiedział jednak, że marzy o tym, aby kiedyś powrócić na Estadio Santiago Bernabéu. Tym razem jednak w roli szkoleniowca.

Czytaj dalej…

Clarence Seedorf występował w Realu Madryt w latach 1996-2000 . Następnie przeniósł do Włoch, gdzie najpierw założył koszulkę Interu, a następnie na dziesięć lat zakotwiczył w czerwono-czarnej części Mediolanu.

Aktualnie Holender zajmuje się reprezentacją Kamerunu, której selekcjonerem został w 2018 roku. Czterokrotny zdobywca Ligi Mistrzów przyznał jednak, że chce wrócić do europejskiej piłki.

– Grałem w wielu wielkich klubach, z którymi zdobywałem wspaniałe trofea – powiedział Seedorf w rozmowie z dziennikiem Marca.

– Miałem nawet pewne kontakty z włodarzami Realu w sprawie objęcia tego klubu, ale potem sprawy potoczyły się inaczej – dodał.

– Gdybym jednak dostał od Królewskich propozycję pracy to nie wahałbym się zbyt długo. Madryt jest dla mnie jak dom i mam nadzieję, że pojawi się kiedyś szansa, aby tam wrócić – zakończył.

Komentarze