Sensacja na Camp Nou! Barca zmarnowała szansę na liderowanie

Lionel Messi
Lionel Messi fot. PressFocus

FC Barcelona sensacyjnie przegrała na swoim stadionie z Granadą 1:2 w spotkaniu 33. kolejki La Liga. Do przerwy Blaugrana zgodnie z planem prowadziła 1:0. Po zmianie stron stało się jednak coś, przez Atletico Madryt i Real Madryt znów mają los w swoich nogach w walce o mistrzowski tytuł.

Duet Griezmann-Messi zrobił swoje

FC Barcelona przystępowała do starcia z Andaluzyjczykami w roli zdecydowanego faworyta. Dodatkowego smaczku rywalizacji dodawał fakt, że podopieczni Ronalda Koemana stanęli przed szansą wskoczenia na fotel lidera rozgrywek. Granada liczyła jednak na wykonanie kroku w kierunku miejsca premiowanego gra w europejskich pucharach.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji Blaugrana miała zdecydowaną przewagę. Katalończycy nie tylko dłużej utrzymywali się przy piłce, ale też mieli więcej sytuacji strzeleckich. Niemniej w pierwszej połowie padł tylko jeden gol. Jedno autorem był Lionel Messi. Argentyńczyk w 23. minucie zamienił na gola świetne podanie od Antoine’a Griezmanna. Tym samym na przerwę gospodarze udali się z prowadzeniem.

Wstyd, hańba, kompromitacja

Po zmianie stron stało się jednak coś, czego niewielu mogło się spodziewać. Kompletnie zgasł w drugiej odsłonie Messi. Tymczasem podobać mogła się gra gości, którzy wyróżnili się niezwykłą wiarą w sukces na Camp Nou. Efektem tego było trafienie wyrównujące w 63. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Darwin Machis. 28-latek wykorzystał świetną kontrę swojego zespołu.

Tymczasem w 79. minucie kapitalnym golem po uderzeniu głową popisał się Jorge Molina. Napastnik wprowadzony na boisko po godzinie gry wykorzystał dośrodkowanie Adriana Marina i stało się coś, co przed startem zawodów wydawało się mało prawdopodobne. Granada prowadziła na stadionie Barcelony 2:1.

Do końca zawodów ostatecznie wynik już się nie zmienił i Katalończycy ponieśli szóstą porażkę w sezonie. Andaluzyjczycy odnieśli natomiast 13. zwycięstwo w trakcie trwającej kampanii, dzięki czemu wskoczyli na ósme miejsce w ligowej tabeli. W następnej kolejce Barca zmierzy się na wyjeździe z Valencią, a Granada na swoim obiekcie z Cadiz.