Sensacja stała się faktem. Beniaminek ograł Real Sociedad

Piłkarze Hueski
Piłkarze Hueski Pressfocus

Takiego wyniku nie spodziewali się prawdopodobnie nawet najwierniejsi fani Hueski. Beniaminek pokonał u siebie 1:0 Real Sociedad i wydostał się ze strefy spadkowej. Baskowie pozostali na piątej lokacie.

Na Estadio El Alcoraz miała miejsce potyczka drużyn o zupełnie odmiennych celach. Huesca znajdowała się w strefie spadkowej, ale miała szansę na pozostanie w La Liga. Z kolei Real Sociedad bronił piątego miejsca gwarantującego udział w następnej edycji Ligi Europy.

Niespodziewany przebieg meczu

Pierwsze 45 minut zaskoczyło chyba wszystkich. Huesca utrzymywała się dłużej przy piłce oraz oddała aż siedem strzałów, z czego dwa celne. Tyle samo prób zapisano przy Realu Sociedad, który nie przypominał siebie. Grał z niższą intensywnością i precyzją. Do przerwy było 0:0.

Emocjonująca końcówka

W drugiej połowie role się odwróciły i inicjatywę przejął Real Sociedad, który grał lepiej, ale wciąż poniżej poziomu prezentowanego we wcześniejszej fazie sezonu. Rzadko stwarzał zagrożenie w szesnastce oponenta. Kwestia wyniki była jednak sprawą otwartą. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, Sandro Ramirez wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości i pokonał bramkarza Basków. Tym samym zapewnił Huesce triumf 1:0 i wydostanie się ze strefy spadkowej.

W następnej serii gier Huesca zagra na wyjeździe z Cadiz. Natomiast Real Sociedad podejmie u siebie Elche.