Sensacyjny rezultat w Elche, beniaminek odprawił Sevillę

Piłkarze Elche
Piłkarze Elche Pressfocus

Elche pokonało Sevillę 2:1 (0:0) w meczu 26. kolejki La Liga. Jest to sensacyjne rozstrzygnięcie, ponieważ beniaminek jest jedną z gorszych drużyn w tabeli, a Andaluzyjczycy są w czołówce ligi hiszpańskiej. Bramki zdobywali Guti, Carrillo oraz de Jong.

W pierwszej połowie meczu niewiele się działo. Sevilla zdecydowanie częściej utrzymywała się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało. Elche mimo wszystko zdołało stworzyć dwie okazje, podobnie jak rywale, ale żadna z drużyn nie potrafiła oddać celnego uderzenia. W związku z tym do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis.

Zdecydowanie więcej działo się w drugiej połowie rywalizacji. W 70. minucie dosyć nieoczekiwanie na prowadzenie wyszli gospodarze. Wtedy to z piłką przy linii końcowej znalazł się Fidel. Hiszpan płaskim mocnym podaniem wycofał futbolówkę do Gutiego, który uderzeniem bez przyjęcia w kierunku dalszego słupka otworzył wynik spotkania.

Gospodarze w 76. minucie podwyższyli prowadzenie. Wtedy to wykonywali rzut wolny ze znacznej odległości. Futbolówkę dośrodkował w pole karne Josan, a doskonałym uderzeniem głową gola od słupka zdobył Carrillo. Arbiter skorzystał jednak z VARu, aby sprawdzić czy gola został zdobyty zgodnie z przepisami, ale nie dopatrzył się nieprawidłowości.

Sevillę było stać jedynie na trafienie honorowe. Hiszpan w 90. minucie uderzeniem ze szczupaka wykorzystał centrę Acunii i ustalił wynik meczu na 2:1. Dla Andaluzyjczyków jest to druga ligowa porażka z rzędu.