Sergi Roberto bez porozumienia z Barceloną

Sergi Roberto
Sergi Roberto PressFocus

Sergi Roberto jest związany z Barceloną umową tylko do końca obecnego sezonu. 29-latek miał ostatnio otrzymać ofertę jej przedłużenia, ale nie był usatysfakcjonowany przedstawionymi warunkami.

  • Obecna umowa Sergiego Roberto z Barceloną obowiązuje do czerwca 2022 roku
  • FC Barcelona zaoferowała piłkarzowi przedłużenie umowy o dwa lata
  • Pomocnik katalońskiego klubu we wtorek spotkał się w sprawie swojej przyszłości z prezydentem klubu Joanem Laportą

Sergi Roberto odwiedził prezydenta Barcelony

Hiszpan całą dotychczasową seniorską karierę spędził w katalońskim klubie, rozgrywając w jego barwach 307 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Niewykluczone jednak, że sezon 2021/22 będzie jego ostatnim na Camp Nou. Z końcem czerwca przyszłego roku wygasa bowiem jego obecna umowa, a na chwilę obecną nie zanosi się na to, aby została przedłużona.

Jak informuje Mundo Deportivo, w ostatni wtorek Sergi Roberto w siedzibie klubu spotkał się w sprawie swojej przyszłości z prezydentem klubu Joan Laporta. Obie strony miały rozmawiać na temat podpisania nowego kontraktu, ale porozumienia nie udało się osiągnąć.

Według informacji hiszpańskiego dziennika, dwa tygodnie temu zawodnik otrzymał od klubu ofertę przedłużenia umowy o dwa kolejne sezonu, do czerwca 2024 roku. Przedstawione warunki nie były jednak zadowalające dla Sergiego Roberto, choć klub stoi przy stanowisku, że oferta była dobra. Od tamtej pory klub nie przedstawił żadnej nowej propozycji, dlatego też inicjatywę w tej sprawie postanowił przejąć sam piłkarz i spotkać się z prezydentem. Celem jego wizyty w klubowych gabinetach było uzyskanie konkretnej informacji dotyczące planów klubów wobec niego.

Spotkanie na linii Sergi Roberto – Laporta nie przyniosło konkretnego efektu, ale obie strony mają pozostać w kontakcie. Kolejne rozmowy mają być prowadzone pomiędzy działem sportowym klubu a menedżerem piłkarza Josepem Marią Orobitgiem.

Zobacz także: Młode talenty priorytetem Barcelony

Komentarze