Kontrowersyjne powołanie Luisa Enrique

Sergi Roberto
Sergi Roberto PressFocus

Luis Enrique zdecydował się awaryjnie dowołać do kadry Sergiego Roberto w miejsce Braisa Mendeza. Jest to o tyle dziwne, że forma sportowa Hiszpana w żaden sposób nie uzasadnia tego wyboru.

  • W obliczu kontuzji Braisa Mendeza, Luis Enrique zdecydował się powołać awaryjnie Sergiego Roberto do kadry Hiszpanii
  • Ten wybór nie ma obecnie podstaw sportowych; 29-latek jest zaledwie rezerwowym w Barcelonie, a kibice wygwizdali go po spotkaniu z Bayernem Monachium (0:3)

Sergi Roberto wraca do reprezentacji Hiszpanii – tylko po co?

Luis Enrique musiał już trzykrotnie zmieniać ostateczny skład powołanej przez siebie reprezentacji Hiszpanii. Najpierw w miejsce kontuzjowanego Pedriego wskoczył Brais Mendez, a następnie Marcosa Llorente zastąpił Bryan Gil. Gdy Mendez sam doznał urazu, jego miejsce przejęła postać zgoła nieoczekiwana.

Selekcjoner La Rojy zdecydował się bowiem “odkurzyć” Sergiego Roberto. Gracz Barcelony po raz ostatni wystąpił w reprezentacji niemal rok temu, w listopadowych spotkaniach Ligi Narodów. Łącznie 29-latek zaliczył zaledwie dziesięć meczów w narodowych barwach. To wszystko nie byłoby jednak problemem, gdyby obecnie bronił się swoją dyspozycją na murawie. Trudno jednak w jakikolwiek sposób wytłumaczyć tę decyzję Luisa Enrique.

Po całość tekstu zapraszamy na Goal.pl. Tam znajdziecie szerszą analizę bieżącego sezonu w wykonaniu Sergiego Roberto.

Komentarze