Sergio Aguero i Memphis Depay wzmocnią Barcelonę

Sergio Aguero
Sergio Aguero PressFocus

Jak donosi angielski Daily Mail, powołując się też na doniesienia z Hiszpanii, Sergio Aguro porozumiał się już z FC Barcelona. Dotychczasowy napastnik Manchesteru City, któremu wygasa w czerwcu kontrakt, podpisze na Camp Nou umowę na dwa lata. Blaugrana ma pozyskać też Memphisa Depaya.

Dziennikarze donoszą, że przenosiny zawodnika z Argentyny do Katalonii są już przesądzone. Doświadczony napastnik jest dogadany z działaczami, a podpisanie umowy ma zostać ogłoszone w przyszłym miesiącu.

Aguero wraca do Hiszpanii

Jak poinformował dziennikarz Fabrizio Romano, w kontrakcie zawarto punkt dotyczący Ligi Mistrzów. Aguero dostanie dodatkowy bonus finansowy w przypadku, gdy jego klub wygra w 2022 lub 2023 roku te rozgrywki.

32-latek występuje w Manchesterze City od 2011 roku, gdy przeniósł się tam z Atletico Madryt. W kończącym się sezonie Sergio Aguero pojawił się na boisku tylko 18 razy. Powodem były problemy zdrowotne i brak zadowalającej dyspozycji. Zarząd klubu i menedżer Pep Guardiola podjęli decyzję o nie oferowaniu piłkarzowi nowej umowy. Barcelona pozyska go więc bez sumy odstępnego.

Kwestią czasu wydaje się też być transfer Memphisa Depaya. Aktualny zawodnik Olympique Lyon miał zapowiedzieć już włodarzom francuskiego klubu, że odchodzi. Jego obecna umowa wygasa za miesiąc i nie zamierza jej przedłużać.

Komentarze