Sergio Aguero długo nie zagra. FC Barcelona wydała oświadczenie

Sergio Aguero (L)
Sergio Aguero (L) PressFocus

Można się było tego spodziewać. Sergio Aguero nie będzie mógł zagrać co najmniej przez trzy miesiące, a pewnie i dłużej. FC Barcelona poinformowała, że przeszedł badania, po których zdecydowano, że w kolejnych tygodniach będzie obserwowany, jak postępuje proces leczenia, a potem zapadnie decyzja o dalszej terapii, mającej na celu przywrócić go do pełni sprawności.

  • Sergio Aguero przedwcześnie opuścił boisko podczas meczu z Derpotivo Alaves, który zakończył się remisem 1:1
  • Aguero miał problemy z oddychaniem i został przetransportowany do szpitala
  • Po pierwszych badaniach donoszono o arytmii serca, ale ciągle nie było oficjalnej informacji w tej sprawie

Kiedy wróci Sergio Aguero?

FC Barcelona ma w ostatnim czasie same problemy. Koszmarna sytuacja finansowa, odejście Lionela Messiego, słaba gra pod wodzą Ronalda Koemana i sporo kontuzji. W ostatnim meczu do listy piłkarzy niezdolnych do gry dołączyli Gerard Pique i Sergio Aguero. Znacznie większe zmartwienie jest w przypadku tego drugiego, ponieważ problemy kardiologiczne dla zawodowych sportowców to zawsze poważne zagrożenie.

Sergio Aguero został zmieniony w 41. minucie meczu z Deportivo Alaves. Potem przetransportowano go do szpitala. W poniedziałek FC Barcelona wydała komunikat o następującej treści: “Kun Aguero przeszedł badania diagnostyczno-terapeutyczne przez doktora Josepa Brugadę. W ciągu najbliższych trzech miesięcy będzie oceniana skuteczność leczenia w celu określenia procesu powrotu do zdrowia”.

Sergio Aguero w tym sezonie zagrał w pięciu oficjalnych meczach FC Barcelony. Zdobył w nich jednego gola, przeciwko Realowi Madryt w El Classico. Duma Katalonii przegrała tamto spotkanie na Camp Nou 1:2. Gol Aguero był honorowym, został zdobyty w doliczonym czasie gry.

Komentarze