Niepokojące wieści z Hiszpanii. Sergio Aguero zakończy karierę?

Sergio Aguero
Sergio Aguero Pressfocus

W sobotę hiszpański dziennikarz Gerrard Moreno wyjawił szokującą informację. Podczas transmisji na platformie Twich zdradził, że Sergio Aguero nie wróci już do futbolu. Argentyńczyk cierpi na problemy kardiologiczne, które zdiagnozowano kilka tygodni temu. Z tego powodu Barcelona dała swojemu piłkarzowi trzy miesiące wolnego. Jeżeli jednak informacje Moreno okażą się prawdziwe, w przyszłym tygodniu zostanie zwołana konferencja prasowa odnośnie tej sprawy.

  • Gerrard Moreno uważa, że Sergio Aguero zakończy karierę
  • Wynikiem takiej decyzji mają być poważne problemy kardiologiczne piłkarza

Kariera Sergio Augero zagrożona?

Sergio Aguero przeniósł się do FC Barcelony na zasadzie wolnego transferu. Początek przygody w wymarzonym miejscu był już bardzo rozczarowujący. Najpierw z klubu wyjechał najlepszy kolega 32-latka, czyli Lionel Messi. Natomiast później atakujący doznał kontuzji. Powrót do gry był długi, ale Argentyńczyk zadebiutował w świetnym stylu w El Classico. Wówczas wszedł na murawę pod koniec spotkania i zdołał wpakować piłkę do siatki.

Z kolei trzy dni później podczas rywalizacji z Vallecano, Aguero musiał opuścić boisko jeszcze przed przerwą. Po ostatnim gwizdku sędziego okazało się, że zawodnik miał problemy z oddychaniem i został przewieziony do szpitala. Specjalistyczne badania wykazały problemy kardiologiczne. Joan Laporta bez większego namysłu zapewnił zawodnika, że może liczyć na wsparcie klubu oraz przez najbliższe trzy miesiące niech odpoczywa od treningów.

Sam zainteresowany uspokajał fanów za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dziękował za każde słowo otuchy i zapowiedział, że będzie walczył z całych sił, aby jeszcze w tym sezonie założyć koszulkę Blaugrany.

Tymczasem jak przekazał Gerrard Moreno, 32-latek rozważa zakończenie kariery. Co więcej, decyzja jest konsekwencją kolejnych badań oraz konsultacji z medykami. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż Sergio Aguero nie wróci już do profesjonalnego futbolu.

Aguero przechodzi na emeryturę. Problemy z sercem zmuszają go do rezygnacji z futbolu. Na przyszły tydzień zaplanowano konferencję prasową – stwierdził Moreno.

Przy większym natężeniu ćwiczeń, a także spotkań do rozegrania może pojawić się ryzyko zawału serca. Jeżeli powyższe wieści znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, w przyszłym tygodniu Duma Katalonii zwoła pożegnalną konferencję prasową.

Przeczytaj również: Alves będzie zarabiał w Barcelonie drobne

Komentarze