Monchi zabrał głos w sprawie powrotu Ramosa do Sevilli

Sergio Ramos
Sergio Ramos PressFocus

Kilka dni temu pojawiła się informacja, jakoby Sergio Ramos negocjował swój powrót do Sevilli. Dyrektor sportowy klubu z Andaluzji Monchi uciął jednak te spekulacje.

  • Kilka dni temu pojawiła się informacja, według której Sevilla zaoferowała Sergio Ramosowi pięcioletni kontrakt
  • Dyrektor sportowy klubu, Monchi, wyznał jednak, że zawodnik negocjuje pozostanie w Realu Madryt i uciął spekulacje łączące go z powrotem do Andaluzji

Sergio Ramos nie powróci do Sevilli

Sergio Ramos nadal nie wie, gdzie będzie występować w przyszłym sezonie. Obecny kontrakt kapitana Realu Madryt wygasa za pół miesiąca, a obie strony nie zdołały dojść do porozumienia w kwestii jego przedłużenia. Niezwykle utytułowany obrońca był w ciągu ostatniego sezonu łączony zarówno z Paris Saint-Germain, jak i Manchesterem City. W ostatnich dniach pojawiła się jednak informacja, według której 35-latek miałby przenieść się do Sevilli, gdzie rozpoczynał piłkarską karierę. Plotki te podsyciło wspólne zdjęcie brata-agenta Ramosa z dyrektorem sportowym Los Nervionenses, Monchim.

Ten udzielił niedawno wywiadu Sky Sports, gdzie zdementował te doniesienia.

Sergio Ramos to gracz Realu Madryt i myślę, że rozmawia z klubem o możliwości kontynuowania tam kariery. To właśnie mogę powiedzieć na jego temat – skomentował krótko Monchi. W podobnym tonie wypowiedział się o innych zawodnikach, których media łączyły z przeprowadzką do Andaluzji. – Gian Carlo Ferrari oraz Samu Castillejo to interesujący gracze, ale między nami nie ma nic konkretnego – stwierdził dyrektor sportowy Los Nervionenses.

Florentino Perez proponuje Ramosowi roczny kontrakt wiążący się z obniżką pensji. Na żadną z tych rzeczy nie chce zgodzić się wieloletni kapitan Królewskich, który poprowadził klub do czterech pucharów Ligi Mistrzów.

W zakończonym sezonie 35-latka nękały kontuzje. Zdołał rozegrać zaledwie 21 spotkań dla Los Blancos. Zanotował w nich cztery bramki i asystę.

Komentarze