Sergio Ramos postawił warunek Perezowi

Sergio Ramos
Sergio Ramos Pressfocus

Według madryckiej prasy, Sergio Ramos i zarząd Królewskich wciąż nie mogą znaleźć porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu obrońcy, a wszystko spowodowane jest różnicą zdań obu panów.

Kapitan Los Blancos nie chce przedłużenia na rok

Florentino Perez zaoferował Sergio Ramosowi roczne przedłużenie obowiązującej umowy. Tymczasem doświadczony stoper ma zupełnie inne zdanie. Hiszpan uważa, że jego dotychczasowa kariera w Madrycie powinna być kontynuowana przez minimum dwa następne sezony.

Na przestrzeni ostatnich tygodni niewiele się jednak zmieniło. Rozmowy pomiędzy obiema stronami spełzły na niczym i na chwilę obecną 35-latek pożegna się Real Madryt w ostatnich dniach czerwca.

Według doniesień Marci, obie strony nie mogą dojść do porozumienia właśnie przez długość nowego kontraktu. Zatem kwestia większych pieniędzy, czy potencjalnej obniżki wynagrodzenia zeszła na drugi plan.

Co może zmienić się w defensywie Los Blancos?

W ostatnich tygodniach Eder Militao wszedł na wyższy poziom, dzięki czemu może być spokojny o swój los w szeregach Królewskich. Co ciekawe, ani wzrost znaczenia Brazylijczyka, lub nawet przybycie na Bernabeu Davida Alaby latem, nie mają większego wpływu na to, czy Ramos zostanie w klubie na kolejne lata.

Perez ma pełną świadomość, że pewna epoka dobiega końca, przez co całą drużynę czeka przebudowa. Prezydent Królewskich pragnie, więc wysłuchać ofert z Raphaela Varana, którego usługi wyceniane są na około 70 milionów euro. Francuz nie był chętny na dotychczasowe opcje proponowane przez władze, w konsekwencji klub wysłucha wszystkich ofert podczas najbliższego okienka transferowego.

Zarówno Varane, jak i Nacho mają jeszcze ważne kontrakty do 2022 roku. Jeśli chodzi o Hiszpana, Perez nie ma wątpliwość, że w dłuższej perspektywie nadal będzie grał w ekipie Los Blancos. Z kolei obecna forma wychowanka oraz chęć pozostania w klubie mogą sprawić, że dialog o nowej umowie będzie zdecydowanie prostszy.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze