Sergio Ramos wyznaczył sobie datę powrotu

Sergio Ramos
Sergio Ramos PressFocus

Kapitan Realu Madryt dochodzi właśnie do zdrowia po kontuzji kolana. Chce wrócić do gry w marcu, by wziąć udział w rewanżu przeciwko Atalancie.

Ramos walczy z czasem

Sergio Ramos przeszedł interwencję chirurgiczną 6 lutego. Jej celem było naprawienie łąkotki wewnętrznej w lewym kolanie. Real Madryt określił operację jako sukces i zapowiedział, że kapitan zespołu będzie wracał do zdrowia przez 6-8 tygodni.

Przebieg rehabilitacji zawodnika wskazuje jednak na to, że uda mu się przyspieszyć powrót. Celem Sergio Ramosa jest wystąpienie już 13 marca w spotkaniu z Elche. Mecz przeciwko mało wymagającemu rywalowi u siebie byłby idealnym preludium do rozgrywanego trzy dni później, również w Madrycie, rewanżowego starcia Ligi Mistrzów z Atalantą. Ramos doskonale pamięta, jak prezentowała się drużyna dwa lata temu w dwumeczu z Ajaksem Amsterdam i tym razem chce pomóc kolegom na boisku.

Jeśli plan środkowego obrońcy się powiedzie, powróci on na boisko tydzień wcześniej niż przewidywano. Dodatkowe kilka dni posłużą mu na powrót do rytmu meczowego i znowu być fundamentem zespołu Zinedine’a Zidane’a.

Kapitan Realu nie zdążył na derby

Ramos zrozumiał, że musi poddać się operacji po spotkaniu z Athleticiem w ramach Superpucharu Hiszpanii. Jego pierwszym celem był powrót na derby z Atletico, zaplanowane na 7 marca, ale to okazało się wykluczone. Teraz Hiszpan skupia się na wzmocnieniu mięśni, by przyspieszyć swój powrót na rewanżowy mecz w Lidze Mistrzów. W dalszej perspektywie Ramos ma też w głowie nadchodzące mistrzostwa Europy, w trakcie których pełnić będzie funkcję kapitana La Furia Roja.

Komentarze