Seria Sevilli podtrzymana, Eibar blisko strefy spadkowej

Piłkarze Sevilli
Piłkarze Sevilli PressFocus

SD Eibar w ramach 21. kolejki La Ligi przegrało z Sevillą FC 0:2 (0:1). Dla gości to trzecia kolejna wiktoria. Dzięki niej piłkarze z Sewilli wyprzedzili FC Barcelonę i awansowali na trzecie miejsce w tabeli. Gospodarze znowu zawiedli. SD Eibar w czterech ostatnich spotkaniach zdobyło tylko jeden punkt. W tym momencie zawodnicy tego klubu mają jedynie dwa oczka przewagi nad strefą spadkową.

Faworytami sobotniego spotkania na Estadio Municipal de Ipurua byli goście. Sevilla FC wygrała dwie poprzednie potyczki i chciała iść za ciosem. Gospodarze mieli natomiast serię trzech kolejnych meczów bez ani jednej wiktorii.

Na pierwszego gola w sobotnim spotkaniu czekaliśmy do 28. minuty. Prowadzenie objęli przyjezdni dzięki trafieniu Lucasa Ocamposa z rzutu karnego. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze mogli wyrównać. Garcia Kike nie wykazał się jednak wystarczającą precyzją, a jego strzał zatrzymał się tylko na słupku.

Jeśli Julen Lopetegui martwił się o wynik tej konfrontacji, to w 55. minucie mógł być już o wiele bardziej spokojny. Wtedy to Aleix Vidal zagrał z prawej strony pola karnego do Joana Jordana, a ten pokonał strzałem z kilku metrów Marko Dmitrovicia.

Kilka minut po tym zdarzeniu gospodarze mogli odpowiedzieć. Golkipera klubu z Sewilli próbował zaskoczyć Bryan Gil, ale trafił jedynie w słupek. Cały czas sytuacja SD Eibar nie była zatem do pozazdroszczenia…

Więcej goli już nie padło i goście pokonali rywali z Estadio Municipal de Ipurua 2:0 (1:0).