Setien: Doniesienia na temat Arthura mają wpływ na jego grę

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Wszystko wskazuje na to, że wkrótce sfinalizowany zostanie transfer Arthura Melo z FC Barcelony do Juventusu FC. Brazylijczyk co prawda zagrał we wtorkowym spotkaniu ekipy z Katalonii z Athletic Bilbao, ale był pierwszym, który opuścił plac gry. Szkoleniowiec lidera La Liga zabrał głos na temat piłkarza.

Czytaj dalej…

Arthur opuścił plac gry w 56. minucie, a w jego miejsce na boisku zameldował się Ricard Puig. Brazylijczyk zaliczył bezbarwny występ, robiąc niewiele, aby przekonać władze klubu z Camp Nou, aby nie został sprzedany. Niwykluczone, że największym wygranym tej transakcji będzie młody Katalończyk, który otrzymał szansę gry.

– Jeśli pogłoski o Arthurze i Juve są prawdziwe, z pewnością mają na niego wpływ – powiedział Quique Setien po meczu cytowany przez Football Italia.

– Próbuję go jak najlepiej wykorzystać i staramy się odizolować od tej sytuacji, ale jest to poza naszą kontrolą: rozmawiamy z zawodnikiem, przekonując go, aby skupił się na rzeczy, które tego wymagają – zaznaczył opiekun Blaugrany.

Setien: Arthur musi pokonywać przeszkody

– Zdaję sobie sprawę, że dla samego Arthura ta sytuacja nie jest łatwa, ale on musi sobie radzić w niej, pokonując wszelkie przeszkody – powiedział Setien.

– To, o co prosimy Arthura, różni się od tego, co robił wcześniej. Teraz prosimy go, aby grał dalej, aby poruszał się między liniami, ale czasami jest to trudne. Z drugiej strony daje nam inne rzeczy. Na przykład zapewnia nam bezpieczeństwo, gdy jest przy piłce – mówił trener Barcelony.

Przypomnijmy, że ostatnio Juventus FC według medialnych informacji zgodził się na wycenę Arthura na poziomie 80 milionów, wyceniając samemu Miralema Pjanicia na 70 milionów euro. Jednocześnie wszystko wskazuje na to, że Brazylijczyk niebawem trafi do ekipy z Piemontu, a w przeciwnym kierunku uda się Bośniak.

Komentarze