Setien nie martwi się o swoją przyszłość w Barcelonie

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Dzisiaj arcyciekawie zapowiada się starcie, w którym FC Barcelona o awans do 1/4 finału Ligi Mistrzów powalczy z SSC Napoli. Tymczasem szkoleniowiec Dumy Katalonii przed tym spotkaniem zapowiedział, że w żadnym wypadku nie odbiera starcia z ekipą z Włoch jako mecz o jego być albo nie być w Barcelonie.

Czytaj dalej…

61-letni szkoleniowiec został wybrany na opiekuna teamu ze stolicy Katalonii w styczniu. Niemniej ostatnio przyszłość Setiena stanęła pod znakiem zapytania, a według wielu głosów jest ona uzależniona od tego, jak Barca zaprezentuje się w boju z Napoli.

– Przygotowaliśmy się do najbliższych meczów z myślą, że ja i mój sztab szkoleniowy będziemy kontynuować swoją pracę w klubie. W żadnym momencie nie przeszło mi przez myśl, że najbliższy mecz może być moim ostatnim w roli trenera Barcelony – mówił szkoleniowiec Blaugrany cytowany przez BBC Sport.

Dodajmy, że Barca nie została wyeliminowana w 1/8 finału rozgrywek od 2007 roku, a ich chęć zdobycia pierwszego tytułu Ligi Mistrzów od 2015 roku doprowadziła do zwolnienia Ernesto Valverde na początku tego roku.

Setien ma francuskiego napastnika Antoine’a Griezmanna i pomocnika Frenkie de Jong z powrotem w dobrej dyspozycji, ale wiadomo, że w szeregach Barcy nie będą mogli zagrać Sergio Busquets oraz Arturo Vidal.

Komentarze