Setien otwarty na powrót Coutinho

Philippe Coutinho
Philippe Coutinho fot. Anadolu Agency / Hepta / Sport Pictures

Szkoleniowiec Barcelony Quique Setien jest otwarty na ewentualny powrót Philippe’a Coutinho do klubu latem tego roku. Obecnie Brazylijczyk występuje na zasadzie wypożyczenia w niemieckim Bayernie Monachium.

Czytaj dalej…

Setien w ostatnim czasie przeprowadził kilka rozmów z władzami klubu na temat kształtu drużyny na kolejny sezon. Jednym z tematów był właśnie powrót Coutinho na Camp Nou. Setien dał takiemu rozwiązaniu “zielone światło”, ale ostateczna decyzję w tej sprawie podejmie dział sportowy z prezesem Josepem Marią Bartomeu.

Jak informuje Sport, szkoleniowiec Barcelony uważa, że drużyna będzie potrzebowała zawodnikami, który potrafi poruszać się między liniami w środku pola i jest dobrze wyszkolony technicznie. Coutinho w systemie Setiena miałby pełnić podobną rolę, jaką w przeszłości pełnił Andres Iniesta.

27-letni zawodnik w barwach Barcelony rozegrał do tej pory 52 spotkania w La Liga, zdobywając 13 bramek. Latem przeniósł się jednak na zasadzie wypożyczenia do Bayernu, w którym w obecnym sezonie wystąpił w 22 ligowych meczach, osiem razy wpisując się na listę strzelców.

Komentarze