Sevilla górą w Gran Derbi, gol En-Nesyriego

Youssef En-Nesyri
Youssef En-Nesyri PressFocus

Sevilla pokonała w Derbach Andaluzji Real Betis (1:0). Gola na wagę trzech punktów zdobył Youssef En-Nesyri.

Betis grał, Sevilla strzelała

W pierwszej połowie to Real Betis częściej znajdował się przy piłce. Sergio Canales często starał się szukać bocznych korytarzy, w które mógłby zagrać piłkę prostopadłą. Sevilla także starała się odgryzać, zwłaszcza po akcjach skrzydłami. W 27. minucie podopieczni Julena Lopeteguiego osiągnęli cel. Sprytnym, długim podaniem popisał się Jesus Navas, który szybko dostrzegł wybiegającego Youssefa En-Nesyriego. Marokańczyk z gracją minął Joela Roblesa i z ostrego kąta skierował piłkę do siatki.

Sporo szczęścia w końcówce

Real Betis jest jedną z najrówniejszych zespołów ostatnich tygodni w La Lidze. Podopieczni Manuela Pellegriniego nie zamierzali zgadzać się na porażkę w najważniejszym dla nich spotkaniu. Verdiblancos przejęli inicjatywę i gdyby zdołali wyrównać, Sevilla mogłaby złościć się tylko na siebie. Po golu En-Nesyriego gospodarze niemal zarzucili próby ofensywne. W samej końcówce Borja Iglesias starał się zdobyć bramkę i padł w polu karnym. Karim Rekik starał się wybić futbolówkę, ale trafił w napastnika Betisu. Piłka nieuchronnie zmierzała do bramki, ale w ostatniej chwili błąd młodszego kolegi naprawił Diego Carlos. Okazało się, że była to interwencja na wagę zwycięstwa.

Tak, jak poprzednie Gran Derbi były punktem przełomowym dla Betisu, tak mam nadzieję, że niedzielne zwycięstwo wpłynie pozytywnie na Sevillę. W ostatnich tygodniach podopieczni Lopeteguiego nie przypominali samych siebie z początku obecnego sezonu, a triumf w Derbach Andaluzji z pewnością poprawi morale drużyny.