Tomas Vaclik
Tomas Vaclik fot. PressFocus

Sevilla kontynuuje dobrą passę, koszmar Hueski trwa

W Primera Division SD Huesca przegrała z Sevillą FC 0:1 (0:0). Jedynego gola w sobotniej potyczce zdobył w 83. minucie Youssef En-Nesyri. Gospodarze w jedenastu kolejkach obecnego sezonu… nie zanotowali jeszcze ani jednego zwycięstwa. Z kolei rywale odnieśli trzeci triumf z kolei. Dzięki temu Sevilla FC awansowała na piąte miejsce.

Przed tym spotkaniem podopieczni Miguel Angela Sancheza zajmowali przedostatnią lokatę. W dziesięciu spotkaniach gospodarze zdobyli siedem punktów. Dużo lepiej radzili sobie przyjezdni. Zawodnicy z Sewilli zajmowali bowiem siódme miejsce (13 oczek).

Pierwsza połowa tej sobotniej potyczki na Estadio El Alcoraz nie była wielkim widowiskiem. W sumie zobaczyliśmy tylko dwa celne strzały (po jednym z obu stron). Żadna próba nie została jednak zamieniona na gola.

W 73. minucie przyjezdni mogli objąć prowadzenie. Okazję miał Lucas Ocampos, ale został zatrzymany przez dobrze interweniującego Andresa Fernandeza. Chwilę potem przed szansą stanął Munir El Haddadi. Po raz kolejny w bramce gospodarzy dobrze zachował się jednak Fernandez i cały czas mieliśmy bezbramkowy remis.

Na pierwszego gola czekaliśmy do 83. minuty. Ocampos wbiegł w pole karne gospodarzy, dograł wzdłuż linii bramkowej, a Youssef En-Nesyri z bliska pokonał golkipera Hueski. Tym razem Fernandez nie miał nic do powiedzenia. Była to bramka na wagę trzech punktów dla przyjezdnych.

Obecnie gospodarze zajmują 19. miejsce. W dotychczasowych spotkaniach zgromadzili tylko siedem oczek. Sevilla FC jest już na piątej lokacie (16 punktów).