Sevilla kupiła skrzydłowego z Porto. Monchi upolował okazję

Jesus Corona
Jesus Corona PressFocus

Sevilla FC poinformowała o sprowadzeniu Jesusa “Tecatito” Corony. Andaluzyjczycy poszukiwali skrzydłowego, mogącego wzmocnić skład. Warto dodać, że transakcja wygląda na kolejny popis Monchiego, bo Los Nervionenses zapłacili Porto zaledwie trzy miliony euro.

  • Kontrakt Jesusa “Tecatito” Corony z Porto obowiązywał zaledwie do czerwca
  • Sytuację wykorzystała Sevilla, wykupując zawodnika za trzy miliony euro
  • Meksykanin podpisał umowę do czerwca 2025 roku

Sevilla ma nowego skrzydłowego. Kolejna “kradzież” Monchiego?

Sevilla FC poinformowała o sprowadzeniu Jesusa “Tecatito” Corony. Transfer wydaje się ze wszech miar zrozumiały. Kontrakt Meksykanina z portugalskim paszportem z FC Porto obowiązywał jedynie do końca bieżącego sezonu, więc Smokom zależało na sprzedaży swego gracza już zimą, by coś na nim zarobić. Andaluzyjczycy od dłuższego czasu poszukiwali zaś skrzydłowego, stanowiącego przeciwwagę dla Lucasa Ocamposa. Pozostali gracze na tej pozycji nie gwarantują odpowiedniej jakości bądź nie są w stanie na dłużej utrzymać dobrej formy.

Cała operacja wygląda na kolejny popis dyrektora sportowego Sevilli, Monchiego. Corona to bowiem bardzo doświadczony i uznany na arenie europejskiej gracz. Na koncie ma, między innymi dwa mistrzostwa oraz jeden Puchar Portugalii. Ze swoim byłym klubem, CF Monterrey, trzykrotnie sięgał po Ligę Mistrzów w strefie CONCACAF. W kampanii 2019/2020 został wybrany zawodnikiem roku ligi portugalskiej. Na koncie ma też 63 występy i dziesięć goli dla reprezentacji Meksyku. Portal Transfermarkt wycenia 29-latka na 22 miliony euro. Sevilla zapłaci za niego jedynie trzy.

“Tecatito” podpisał kontrakt do czerwca 2025 roku i występować będzie z numerem 9. W bieżącym sezonie zdążył rozegrać 17 spotkań dla Smoków. Zanotował w nich asystę.

Czytaj więcej: Sprawa Dembele priorytetem. “Musimy ją rozwiązać jak najszybciej”.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze