Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. Henri Szwarc / ABACAPRESS / Hepta/ Sport Pict

Sevilla na remis z Atletico

Konfrontacja dwóch zespołów z ligowego podium La Liga zakończyła się podziałem punktów – na Ramon Sanchez Pizjuan, Sevilla zremisowała z Atletico Madryt 1:1, dzięki czemu Los Colchoneros zachowali pozycję wicelidera. Bramki zdobyli Wissam Ben Yedder i Antoine Griezmann.

Po remisie z Leganes, opiekun gospodarzy, Pablo Machin, dokonał trzech zmian w wyjściowym składzie – miejsca Mercado, Vazqueza i Amadou zajęli Gnagnon, Banega i Sanabria. Na dwie korekty po wygranej z Espanyolem zdecydował się za to Diego Simeone – Arias i Kalinić zostali zastąpieni przez Juanfrana i Lemara.

Na pierwszą wartą odnotowania sytuację trzeba było poczekać do 27. minuty – na uderzenie zza pola karnego zdecydował się wówczas Griezmann, ale próbę Francuza zdołał sparować Vaclik. Cztery minuty później, w dobrej sytuacji niecelnie główkował Escudero.

Dziesięć minut przed przerwą, bardzo bliski szczęścia był Andre Silva, którego uderzenie zza pola karnego ostemplowało słupek. Chwilę później, podopieczni Pablo Machina objęli już jednak prowadzenie – po dograniu Jesusa Navasa, futbolówkę trącił jeszcze Carrico, a z kilku metrów piłkę do siatki posłał Ben Yedder.

Gospodarze próbowali pójść za ciosem i w 39. minucie mogli prowadzić już 2:0 – pojedynek jeden na jednego z Oblakiem przegrał jednak Ben Yedder. Tuż przed przerwą, zrobiło się za to 1:1 – Carrico sfaulował rywala przed własnym polem karnym, a precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Griezmann.

W pierwszych minutach po zmianie stron, obie drużyny wykreowały sobie po jednej dogodnej sytuacji. Najpierw, po strzale Saula skuteczną interwencję zanotował Vaclik, a pięć minut później, Oblaka zatrudnił Sarabia. W 65. minucie, kolejne celne uderzenie zanotował Saul, ale strzał głową zawodnika Atletico wybronił Vaclik.

Okazję na drugiego gola miał w 69. minucie Ben Yedder, ale płaski strzał Francuza przemknął tuż obok słupka. Dublet ustrzelić mógł także inny z Trójkolorowych, Antoine Griezmann – osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry, Griezmann stanął oko w oko z Vaclikiem, ale trafił w bramkarza.

Kiedy następne mecze?

Atletico zanotowało już ósmy remis w tym sezonie La Liga, natomiast dla ekipy z Andaluzji był to szósty podział punktów. W następnej kolejce, Sevilla podejmie na wyjeździe Athletic Bilbao, natomiast Los Colchoneros zmierzą się z Levante.

Sevilla FC – Atletico Madrid 1:1 (1:1)

1:0 Ben Yedder 37′
1:1 Griezmann 45′

Jesus Navas, Sarabia, Banega, Andre Silva – Correa, Saul, Griezmann, Rodrigo, Godin, Thomas, Savić

Sevilla: Vaclik – Gomez, Carrico, Gnagnon (90′ Amadou) – Escudero, Mesa, Banega, Sarabia (79′ Promes), Navas – Silva, Ben Yedder (90+4′ Bryan Gil)

Atletico: Oblak – Saul, Godin, Savić, Juanfran – Lemar (60′ Vitolo), Koke, Rodrigo, Thomas – Griezmann, Correa (79′ Montero)