Pewne zwycięstwo Sevilli, przepiękny gol Isco ozdobą meczu

Sevilla FC
Sevilla FC fot. PressFocus

Sevilla pokonała na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan FC Kopenhagę 3-0 i wciąż jest w grze o awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Wszystko zależy od wyniku niedzielnej rywalizacji Borussii Dortmund z Manchesterem City.

• Sevilla pokonała przed własną publicznością FC Kopenhagę 3-0
  • Bramki dla gospodarzy strzelali Youssef En Nesyri, Isco oraz Gonzalo Montiel
  • Ekipa z Andaluzji ma na swoim koncie pięć punktów i wciąż wierzy w awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów

Sevilla wraca z dalekiej podróży po słabym początku sezonu

Sevilla oraz FC Kopenhaga do wtorkowej rywalizacji przystępowały z dwoma punktami na koncie oraz szansami na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Warunkiem było zwycięstwo oraz porażka Borussii Dortmund z Manchesterem City. Po zwolnieniu Julena Lopeteguiego i zatrudnieniu Jorge Sampaolego ekipa z Andaluzji prezentuje się coraz lepiej, a więc to ona była faworytem meczu z mistrzem Danii.

Gospodarze napierali od samego początku, a czujność w bramce Kopenhagi zachowywał Kamil Grabara, który do przerwy nie skapitulował. Po zmianie stron Sevilla zaczęła atakować jeszcze częściej, a jej starania zostały wynagrodzone w 61. minucie gry. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Papu Gomeza piłkę głową trącił Youssef En Nesyri, co skutecznie zmyliło reprezentanta Polski.

Skromne prowadzenie gospodarzy utrzymywało się niemal do końca spotkania. W 88. minucie precyzyjnie przymierzył Isco, który strzałem w okienko z linii pola karnego zdobył drugą bramkę.

Sevilla dobiła swojego przeciwnika jeszcze w doliczonym czasie gry. Grabara zdołał obronić strzał Erika Lameli, natomiast dobitka Gonzalo Montiela okazała się już skuteczna.

Zespół z Andaluzji zyskał w pełni zasłużone trzy punkty i wciąż wierzy w awans do fazy pucharowej. W ostatniej kolejce zmierzy się z Manchesterem City.