Stoper Seviili bliski powrotu na boisko

Trener Sevilli – Julen Lopetegui
Trener Sevilli – Julen Lopetegui Pressfocus

Gigantyczny sportowy zjazd Sevilli w tym sezonie w dużej mierze spowodowany był trudną sytuacją kadrową. Kontuzjowanych było wielu zawodników, jednak wreszcie dla Julena Lopeteguiego pojawiło się światełko w tunelu. Jak poinformowali dziennikarze Mundo Deportivo, bliski powrotu na boisko jest Marcao.

  • Marcao został latem sprowadzony by wypełnić lukę powstałą po odejściu Kounde i Diego Carlosa
  • Brazylijczyk już w trakcie presezonu doznał poważnej kontuzji uda, która na długo wykluczyła go z gry
  • Zdaniem dziennikarzy Mundo Deportivo środkowy obrońca niedługo powinien być gotowy do gry

Sztab szkoleniowy wyczekuje powrotu do zdrowia Marcao

Latem Sevillę opuścili Diego Carlos i Jules Kounde, którzy zdecydowali się na przenosiny odpowiednio do Aston Villi i FC Barcelony. Był to poważny cios dla klubu, gdyż stanowili oni o sile defensywy. Misję zastąpienia ich powierzono sprowadzonemu za 12 milionów euro z Galatasaray Marcao, jednak już na początku przygody z zespołem z Andaluzji doznał on poważnej kontuzji.

Brak jakościowych piłkarzy na pozycji środkowych obrońców znalazł odzwierciedlenie w fatalnych wynikach Sevilli. Klub po sześciu kolejkach w La Liga zajmuje dopiero 15 miejsce z dorobkiem pięciu punktów. Ponadto stracił aż 11 bramek, co jest najgorszym wynikiem od lat. Mniej goli straconych mają chociażby Almeria, Rayo Vallecano, czy Girona. 

Dobre dla kibiców Sevilli wiadomości przekazali w środę dziennikarze Mundo Deportivo. Jak udało im się ustalić, bliski powrotu na boisko jest już Marcao, który z powodu urazu uda nie zadebiutował jeszcze w barwach Sevilli. Brazylijczyk pracuje już na boisku, choć rehabilitacja przebiega nieco dłużej niż zakładano. Najprawdopodobniej po przerwie reprezentacyjnej powinien on wrócić do pełni sprawności.

Czytaj dalej: Defensor Barcy nie zamierza się poddawać

Komentarze