Sevilla pokonała Real Sociedad

Świetne widowisko stworzyły w niedzielny wieczór drużyny Sevilli i Realu Sociedad. Mecz zakończył się wygraną 3:2 gospodarzy.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gości z San Sebastian, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie. Po podaniu Adnana Januzaja, w sytuacji sam na sam z bramkarzem do siatki trafił Mikel Oyarzabal.

Kilkanaście minut później było już jednak 1:1. Po zagraniu Evera Banegi w pole karne, świetnym uderzeniem z pierwszej piłki bramkarzowi gości szans nie dał Nolito. Przed przerwą wynik nie uległ już zmianie.

Dwie minuty po wznowieniu gry Sevilla wyszła na prowadzenie. Po podaniu Jesusa Navasa, z piłką w pole karne świetnie zabrał się Lucas Ocampos, a następnie mocnym strzałem z prawej stronie umieścił futbolówkę w siatce.

W 80. minucie Sevilla zdobyła trzeciego gola. Tym razem piłkę z kilku metrów w bramce umieścił Fran Vazquez. Real Sociedad nie zamierzał się poddawać i w 87. minucie zdobył kontaktowego gola. Po prostopadłym podaniu Martina Odegaarda do siatki trafił Portu. Na więcej nie wystarczyło jednak czasu.

Sevilla FC – Real Sociedad 3:2 (1:1)

0:1 Oyarzabal 4′
1:1 Nolito 18′
2:1 Ocampos 47′
3:1 Vazquez 80′