Sevilla wytypowała już następcę Diego Carlosa

Marcao w starciu z Ciro Immobile
Marcao w starciu z Ciro Immobile Pressfocus

Wobec transferu Diego Carlosa do Aston Villi, głównym celem Sevilli obecnie jest znalezienie jego następcy. Według Fabrizio Romano, klub przygląda się w tym kontekście Marcao, który ma za sobą bardzo dobry sezon w Galatasaray. Brazylijczyk miałby zostać partnerem Julesa Kounde.

  • Diego Carlos został sprzedany za 31 milionów euro do Aston Villi
  • Sevilla intensywnie pracuje nad znalezieniem następcy Brazylijczyka
  • Zespół z Andaluzji postara się o transfer Marcao z Galatasaray

Sevilla pozbawiona filara defensywy

Ze sporym zdziwieniem kibice przyjęli wiadomość odnośnie sprzedaży Diego Carlosa do Aston Villi. Brazylijczyk przez trzy sezony był jednym z kluczowych piłkarzy formacji defensywnej Sevilli, a w stolicy Andaluzji mógł czuć się doceniany. Wobec oferty opiewającej na 31 milionów euro, dyrektor sportowy klubu – Monchi, zdecydował się na sprzedaż 29-latka.

Wraz z odejściem Diego Carlosa w defensywie Sevilli powstała ogromna luka, którą zarząd musi zapełnić przed rozpoczęciem sezonu. Kandydatem na to stanowisko jest Marcao z Galatasaray. Fabrizio Romano poinformował, że Brazylijczyk znalazł się na radarze trzeciej drużyny zeszłego sezonu La Liga. 26-latek uchodzi za jednego z najlepszych stoperów ligi tureckiej i byłby skłonny do opuszczenia Galatasaray latem.

Galata jest już przygotowana na jego odejście i planuje zakontraktować Vlada Chirichesa z Sassuolo. Przez portal Transfermarkt Marcao wyceniany jest na 14 milionów euro. W zeszłym sezonie rozegrał 38 meczów w barwach Galatasaray i strzelił jednego gola.

Czytaj też: Możliwa fala rozstań w Realu Madryt

Komentarze