Sevilla przegrywa w Bilbao

Zawodnicy Athletiku wygrali na San Mames z graczami Sevilli 2:0 (1:0). Goście w pięciu poprzednich meczach ligowych zanotowali tylko jedno zwycięstwo.

Na premierowego gola w tej potyczce czekaliśmy do 23. minuty. Wówczas bramkarza Sevilli pokonał Williams.

Dziewięć minut potem mogło być 1:1, lecz Herrerin obronił uderzenie Sarabii i cały czas Baskowie byli lepsi o jedno trafienie.

W 47. minucie na uderzenie zdecydował się Muniain, ale nie było ono precyzyjne i jego próba nie zrobiła wrażenia na Vacliku.

W 74. minucie na listę strzelów próbował wpisać się Andre Silva. Został jednak zatrzymany przez dobrze interweniującego golkipera Basków.

Zawodnicy klubu z San Mames podwyższyli swoje prowadzenie w 83. minucie. Wtedy to golkipera rywali znowu pokonał Williams.

W 89. minucie goście mogli zmniejszyć rozmiary porażki, ale Promesowi także nie udało się pokonać bramkarza gospodarzy.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i Baskowie wygrali 2:0.

Athletic – Sevilla 2:0 (1:0)

1:0  Williams 23′
2:0 Williams 83′