Sevilla przegrywa z Huescą!

Ostatnia w tabeli Huesca sprawiła w sobotni wieczór duża niespodziankę. Po dramatycznym boju, przed własną publicznością pokonała 2:1 Sevillę.

Sobotnie spotkanie El Alcoraz doskonale ułożyło się dla gospodarzy, którzy w siódmej minucie objęli prowadzenie. Po podaniu Javiera Galana, z piłką w polu karnym świetnie zabrakł się Juanpi Anor, który znalazł się praktycznie w sytuacji sam na sam i pewnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi. Jak się później okazało był to jedyny gol w pierwszej połowie.

W drugiej połowie wynik również bardzo długo nie ulegał zmianie. W 80. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny za faul Herrery. Jedenastkę wykorzystał Wissam Ben Yedder.

Ostatnie minuty meczu to huraganowe ataki Sevilli, która za wszelką cenę chciał rozstrzygnąć ten pojedynek na swoją korzyść. Do bramki gospodarzy trafił nawet Munir El Haddadi, ale gol nie został uznany, bowiem zawodnik Sevilli był na spalonym.

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w ósmej minucie doliczonego czasu gry padła zwycięska bramka dla Huesci! Bohaterem spotkania okazał się Ezequiel Avila.

SD Huesca – Sevilla FC 2:1 (1:0)