Sevilla przełamuje passę bez wygranej pokonując Getafe

Sevilla pewnie pokonuje Getafe w 25. kolejce La Liga. Tym samym piłkarze z Andaluzji przełamują passę czterech meczów z rzędu bez wygranej.

Pierwsza połowa spotkania była dosyć wyrównana, o bramce dla Sevilli zadecydował indywidualny błąd obrońcy. Piłkę w 43′ przechwycił Reguilon i doskonale obsłużył Ocamposa, który pewnie umieścił piłkę w siatce. Tym zespół z Andaluzji schodził do szatni z jednobramkową przewagą.

Druga połowa została zdominowana przez Sevillę. Efektem tego był gol zdobyty przez Fernando w 67. minucie. Brazylijczyk wykorzystał podanie de Jonga i umieścił piłkę w siatce.

W 75. minucie strzelec drugiego gola, zagrał piłkę w pole karne do Kounde. Młody Francuz strzelił z ostrego kąta i po błędzie bramkarza zdobył bramkę, ustalając wynik na 3:0.

Sevilla, dzięki temu zwycięstwu awansowała o 3 oczka i zajmuje trzecie miejsce w La Lidze, wyprzedzając Getafe (czwarte miejsce).

Getafe CF – Sevilla FC 0:3 (0:1)

0:1 Ocampos 43’
0:2 Fernando 67’
0:3 Kounde 75’