Marc-Andre ter Stegen
Marc-Andre ter Stegen fot. Cosmin Iftode/SPORT PICTURES

Sevilla remisuje z FC Barceloną!

Sevilla zremisowała z FC Barceloną w meczu 30. kolejki La Liga. Strata punktów przez Katalończyków otwiera szansę dla Realu Madryt. Królewscy w przypadku wygrania swojego spotkania zrównają się punktami z Dumą Katalonii. Po pierwszej połowie mogłoby się wydawać, że to Barcelona odniesie ostatecznie sukces w tym meczu, ale druga odsłona spotkania była nieco bardziej wyrównana i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Pierwsza połowa przemawiała bardziej za zespołem gości. FC Barcelona wykreowała sobie więcej sytuacji i trzykrotnie swoje akcje zakończyła strzałem. Dobra dyspozycji defensywy Sevilli zapobiegła jednak utracie bramki w pierwszej odsłonie meczu. Nieco gorzej spisywali się napastnicy gospodarzy, którzy nie oddali w pierwszej połowie ani jednego celnego strzału.

W drugiej połowie sytuacja nieco się zmieniła. Ofensywa Sevilli nareszcie stwarzała sobie dogodne sytuacje. Bardzo dobrze dysponowany był jednak tego dnia Ter Stegen, Niemiec zapobiegł utracie niejednej bramki. FC Barcelona za to, tylko raz wypracowała sobie akcję, w której Katalończycy oddali celny strzał. Niestety telewidzowie oglądali bardzo mało uderzeń w światło bramki, gdyż w całym spotkaniu ich stosunek wynosił jedynie 3:4. Tym samym jedno z najbardziej wyczekiwanych spotkań 30. kolejki La Liga kończy się bezbramkowym remisem.