Sevilla rezygnuje z Moraty

Alvaro Morata
Alvaro Morata fot. Grzegorz Wajda

W ostatnich tygodniach Alvaro Morata łączony był przenosinami do innych klubów, a szczególnie zainteresowana jego usługami miała być Sevilla. Joaquin Caparros, dyrektor sportowy hiszpańskiej drużyny, przyznał jednak, że to transferu nie dojdzie, gdyż warunki postawione przez Chelsea są zbyt wysokie.

Czytaj dalej…

Alvaro Morata łączony jest z powrotem do Hiszpanii, gdzie miał przyjemność spędzić kilka sezonów w barwach Realu Madryt. Tym razem jednak zespołem, o którym mówiło się najwięcej w kwestii jego przenosin była Sevilla.

– Owszem, rozmawialiśmy o Moracie i chcieliśmy go w naszym zespole – rozpoczął Joaquin Caparro.

– Nawiązaliśmy nawet kontakt z agentem zawodnika, ale na tym się skończyło. Po przeanalizowaniu liczb okazało się, że nie możemy sobie pozwolić na jego usługi. Chelsea żądała zbyt zaporowych kwot w negocjacjach – dodał.

Dodajmy, że Alvaro Morata rozegrał w tym sezonie 24 spotkania, w których zdobył dziewięć goli, ale nie zaliczył nawet jednej asysty. Na boiskach spędził 1498 minut.

W ostatnich tygodniach media informowały, że usługami zawodnika mogą być zainteresowane także takie kluby jak Bayern Monachium czy Atletico Madryt.

Komentarze