Sevilla sprowadziła wicemistrza olimpijskiego

Rafa Mir
Rafa Mir Pressfocus

Rafa Mir ponownie zmienił barwy klubowe. Tym razem na zasadzie transferu definitywnego. W swoje szeregi sprowadziła go Sevilla, która zapłaciła za Hiszpana kilkanaście milionów euro.

  • Rafa Mir wciąż będzie grał w La Lidze
  • Hiszpan wrócił do ojczyzny na zasadzie transferu definitywnego
  • Nowym klubem 24-latka jest Sevilla

Sevilla dokonała kolejnego świetnego transferu

Kluby z La Ligi tego lata nie są aktywne na rynku transferowym. W ten trend długo wpisywała się Sevilla. Andaluzyjczycy długo zwlekali z dokonaniem wzmocnień przed sezonem 2021/2022. Dyrektor sportowy tego klubu nie próżnował jednak, a efekty jego pracy widoczne są w ostatnich dniach.

Na Estadio Ramón Sanchez Pizjuan trafili już: Erik Lamela, Marko Dmitrovic, Ludwig Augustinsson, a także Gonzalo Montiel. Każdy z nich ma szansę na zostanie ważnym ogniwem Sevilli, która sprowadziła kolejnego gracza.

Szeregi Andaluzyjskiej ekipy oficjalnie zasilił Rafa Mir. Długo wydawało się, ze piłkarz ten trafi do Atletico. W Madrycie uznali jednak, że nie zamierzają sprostać finansowym oczekiwaniom Wolverhampton. Te spełniła natomiast Sevilla, która teoretycznie dokonała świetnego transferu.

Pierwszym klubem w seniorskiej karierze Rafy Mira była Valencia, dla której rozegrał kilkadziesiąt meczów i strzelił 25 goli. Szeregi Nietoperzy opuścił zimą 2018 roku. Hiszpan przeniósł się do Wolverhampton, gdzie nie sprawdził się kompletnie. Był wypożyczany do różnych zespołów. Ostatnio reprezentował Hueskę, gdzie spisywał się świetnie. Niedawno grał także na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Z Hiszpanią zdobył srebrny medal. Rafa Mir trafia do Sevilli za 16 milionów euro. Z Andaluzyjczykami podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2027 roku.

Czytaj także: ¡Que partidazo! #26 Nowe szaty La Ligi

Komentarze