rakitic.ivan
rakitic.ivan PressFocus

Sevilla traci punkty, zadecydował fenomenalny gol w końcówce

Spotkanie na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan nie należało do grona najlepszych, ale warto było czekać do ostatnich minut. Przez sporą część meczu wydawało się, że Andaluzyjczycy wygrają 1:0, ale do remisu w 87. minucie rewelacyjnym strzałem doprowadził Raul Garcia.

W spotkaniu szóstej Sevilli z 18. Realem Valladolid wskazanie faworyta nie było trudnym zadaniem. Andaluzyjczycy stracili już w tym sezonie kilkukrotnie punkty ze słabszymi od siebie drużynami, więc musieli zachować koncentrację do ostatnich minut.

Mecz do jednej bramki

Pierwsza połowa upłynęła pod znakiem dominacji Sevilli. Podopieczni Julena Lopeteguiego od początku chcieli zaznaczyć, który zespół będzie przeważał i kontrolował tempo gry. Andaluzyjczycy oddali w tej części meczu jedenaście strzałów, ale tylko trzy z nich były celne. Nie przeszkodziło to jednak gospodarzom w objęciu prowadzenia. Bardzo aktywny tego dnia Lucas Ocampos po pół godziny gry mógł wpisać się na listę strzelców. Arbiter dostrzegł, że ręką w polu karnym zagrał Fede i wskazał na wapno. Argentyńczyk wziął na siebie odpowiedzialność i z jedenastu metrów uderzył pewnie w prawy dolny róg bramki. Real Valladolid również miał swoje okazje na doprowadzenie do remisu, ale za każdym razem skutecznie interweniował Yassine Bounou.

Gol z cyklu stadiony świata

Po przerwie na boisku nie działo się wiele. Sevilla dalej miała przewagę w posiadaniu piłki, ale nie oddała nawet celnego strzału. Andaluzyjczycy mieli korzystny rezultat, więc nie naciskali mocno na rywala, który chciał doprowadzić do remisu, ale brakowało mu jakości. Najlepszą okazję zmarnował w 52. minucie Marcos Andre. Brazylijczyk przymierzył jednak w słupek.

Gdy wydawało się, ze spotkanie zakończy się triumfem Sevilli, w 87. minucie do akcji wkroczył  Real Valladolid. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, futbolówkę wybił Jules Kunde, ale trafiła ona do jednego z graczy gości. Raul Garcia nie zastanawiał się, tylko uderzeniem z woleja w lewy górny róg bramki strzeli rewelacyjnego gola. Bounou mógł tylko pogratulować rywalowi, ponieważ nie mógł temu zapobiec. Ostatecznie więcej goli już nie było i mecz zakończył się remisem 1:1.

Już we wtorek Sevilla zmierzy się na Estadio Mestalla z Valencią. Tego samego dnia Real Valladolid podejmie u siebie Barcelonę.