Sevilla wciąż się zbroi. Potwierdziła kolejny transfer

Thomas Delaney
Thomas Delaney Pressfocus

Sevilla dokonała kolejnego, już szóstego wzmocnienia w trwającym oknie transferowym. Szeregi Andaluzyjczyków zasilił Thomas Delaney.

  • Sevilla wciąż jest aktywna na rynku transferowym
  • Andaluzyjczycy kupili kolejnego zawodnika
  • Na Estadio Ramon Sánchez Pizjuan trafił Thomas Delaney

Monchi kontynuuje świetną robotę

Kluby La Ligi tego lata mogły z zazdrością patrzeć na poczynania drużyn z Premier League, które ponownie szastały gotówką i wzmacniały się za astronomiczne kwoty. Tymczasem hiszpańskie ekipy musiały kilkukrotnie oglądać każde euro. Do tego grona długo zaliczała się także Sevilla.

Andaluzyjczycy w ostatnich kilkunastu dniach nabrali jednak rozpędu i co chwila na Estadio Ramon Sánchez Pizjuan pojawia się nowy gracz. Szeregi Sevilli zasilili już: Erik Lamela, Marko Dmitrovic, Ludwig Augustinsson, Gonzalo Montiel, a także Rafa Mir. Do tego grona dołączył Thomas Delaney.

Negocjacje Sevilli z Borussią Dortmund nie były łatwe. Niemiecki klub nie chciał tani sprzedać swojego gracza. Ten miał jednak kontrakt ważny tylko do czerwca 2022 roku. Finalnie osiągnięto porozumienie i Delaney został graczem Andaluzyjczyków. Duńczyk kosztował sześć milionów euro. Podpisał umowę ważną do 30 czerwca 2025 roku.

Sevilla rozegrała już dwa mecze w sezonie 2021/2022. Spisała się w nich przeciętnie, ale osiągnęła doskonałe wyniki. Wygrała bowiem dwie potyczki i ma na koncie komplet sześciu punktów. Dzięki temu jest liderem w tabeli hiszpańskiej ekstraklasy.

Czytaj także: Sevilla wygrywa rzutem na taśmę, niewykorzystana szansa Osasuny

Komentarze