Sevilla z drugą wygraną z rzędu

W rozgrywanym na Estadio Nuevo Los Carmenes inauguracyjnym spotkaniu drugiej kolejki La Liga piłkarze Granady CF przegrali z Sevillą FC 0:1. Gola na wagę zwycięstwa drużyna dowodzonej przez Julena Lopeteguiego po tuż po zmianie stron.

W różnych nastrojach do swojej piątkowej potyczki przystępowały obie ekipy. Granada przed tygodniem zremisowała po świetnych zawodach 4:4 z Villarreal CF. Z kolei po pełną pulę sięgnął team z Andaluzji, co poskutkowało tym, że Sevilla po pierwszej kolejce plasowała się na pozycji wicelidera rozgrywek.

Każda z ekip miała po jednej groźnej sytuacji strzeleckiej w pierwszej połowie. Pierwsi przed szansą zdobycia bramki byli gospodarze, gdy Roberto Soldado oddał strzał, po którym futbolówka ostatecznie minęła światło bramki. Odpowiedź ze strony gości miała miejsce w doliczonym czasie, gdy swoich sił spróbował Sergio Escudero, ale bez efektu. Do przerwy było zatem 0:0.

Po zmianie stron Sevilla wyszła jednak na prowadzenie, a do protokołu meczowego w rubryce zdobywcy bramek zapisał się Joan Jordan. 25-latek przechwycił piłkę po uderzeniu Luuka De Jonga, po czym pewnym strzałem z prawej nogi wyprowadził swój team na prowadzenie.

Co prawda w 75. minucie Granada mogła doprowadzić do wyrównania. Bliski strzelenia gola był Darwin Machis. Ostatecznie jednak próba wprowadzonego w drugiej połowie na plac gry piłkarza była niecelna. Tym samym goście sięgnęli po trzy “oczka”, wygrywając drugie spotkanie z rzędu.

Granada CF – Sevilla FC 0:1 (0:0)

0:1 Jordan 52′