Sevilla z dużym krokiem w kierunku Ligi Mistrzów

W trzecim niedzielnym spotkaniu w ramach 31. kolejki ligi hiszpańskiej Real Valladolid przegrał na swoim stadionie z Sevillą FC 0:2. Drużyna z Andaluzji wygrała na obiekcie Puceli po raz pierwszy od 23 lat.

Różne cele na trwającą kampanię mają przedstawiciele obu ekip. Gospodarze przystępowali do swojej potyczki, chcąc zrobić krok w kierunku utrzymania. Tymczasem drużyna z Andaluzji cały czas liczy się w walce o miejsce premiowane grą w Lidze Mistrzów.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji jedyna warta odnotowania sytuacja miała miejsce w 10. minucie, gdy piłkę do siatki próbował skierować Mercado, ale bez efektu. Jednocześnie do przerwy miał miejsce bezbramkowy remisy.

Na gola obserwatorom starcia toczonego na Estadio Municipal José Zorrilla przyszło czekać do 84 minuty. Na listę strzelców wpisał się Roque Mesa, więc po raz dziesiąty w tej kampanii team dowodzony aktualnie przez Sergio stracił gola w ostatnim kwadransie rywalizacji.

Tymczasem w doliczonym czasie spotkania Sevilla zdobyła drugą bramkę, której autorem był Munir El Haddadi, notujący swoje premierowe trafienie w hiszpańskiej ekstraklasie w tym sezonie. Do końca meczu wynik już się nie zmienił, dzięki czemu ekipa Joaquina Caparrosa wskoczyła na piąte miejsce w tabeli.

Real Valladolid – Sevilla FC 0:2 (0:1)