Sevilla z gotową ofertą za Rakiticia?

Ivan Rakitić
Ivan Rakitić fot. Grzegorz Wajda

Ivan Rakitić jest jednym z zawodników, którzy w najbliższych tygodniach mogą pożegnać się z Barceloną. 32-letni reprezentant Chorwacji może jednak pozostać w Hiszpanii, bowiem jego pozyskaniem poważnie zainteresowana jest Sevilla, w której miał już okazję występować.

Czytaj dalej…

Rakitić był zawodnikiem drużyny z Estadio Sanchez Pizjuan w latach 2011-2014. W trakcie 3,5-letniego pobytu w Sevilli, rozegrał w jej barwach 149 spotkań, zdobywając 32 bramki i notując 41 asyst. Latem 2014 roku, za 18 milionów euro, przeniósł się do Barcelony.

Pomocnik, który na Camp Nou spędził sześć ostatnich lat, od dłuższego czasu jest łączony z opuszczeniem katalońskiego klubu. Na spekulacje wpływ niewątpliwie ma sytuacja kontraktowa zawodnika, którego umowa z Barceloną wygasa w czerwcu 2021 roku. Sam piłkarz chętnie zostałby w zespole, ale do tej pory obu stronom nie udało się dojść do porozumienia w sprawie nowego kontraktu.

W ostatnich miesiącach Ivan Rakitić był przede wszystkim łączony z przenosinami do Serie A, ale jak informuje Mundo Deportivo, na faworyta do jego pozyskania wyrasta obecnie Sevilla. Według hiszpańskiego dziennika, klub z Estadio Sanchez Pizjuan jest gotowy wyłożyć za doświadczonego pomocnika 10 milionów euro.

Kto odejdzie z Barcelony?

Nie ma wątpliwości, że latem z Dumą Katalonii pożegna się kilku zawodników. Klub zapewne będzie chciał się pozbyć jednego ze środkowych pomocników. Obok Rakiticia, najczęściej wymienianym zawodnikiem w kontekście opuszczenia katalońskiego klubu jest Arturo Vidal.

Barcelona chętnie pożegnałaby się również z Nelsonem Semedo, którego oferuje między innymi Manchesterowi City. Tymczasem menedżer Obywatel Josep Guardiola chętnie sprowadziłby do swojego zespołu innego piłkarza Dumy Katalonii Sergiego Roberto.

Komentarze