Sevilla z nowym trenerem. Powrót do klubu

Jorge Sampaoli
Jorge Sampaoli Pressfocus

Sevilla zatrudniła następcę zwolnionego Julena Lopeteguiego. Kontrakt z Andaluzyjczykami podpisał Jorge Sampaoli.

  • Julen Lopetegui nie pracuje już w Andaluzji
  • Sevilla porozumiała się z następcą Hiszpana
  • Drużynę oficjalnie poprowadzi Jorge Samapoli

Sevilla ogłosiła nieuniknione

Drastyczny spadek formy w ostatnich miesiącach zaliczyła Sevilla, która już w końcówce bieżącego sezonu nie wyglądała najlepiej. Nie brakowało wówczas doniesień, że Julen Lopetegui pożegna się z pracą. Andaluzyjczycy nie zwolnili jednak Hiszpana i pozwolili mu kontynuować prowadzenie zespołu.

Sevilla straciła latem podstawowych defensorów. Klub nie zrobił wystarczająco dużo, aby ich zastąpić. Drużyna nie została wzmocniona, więc Lopetegui musiał radzić sobie w tej trudnej sytuacji. Hiszpan nie podołał zadaniu. Jego podopieczni są tuż nad strefą spadkową w La Lidze. Z kolei w Lidze Mistrzów wywalczyli tylko jeden na dziewięć możliwych punktów. Ostatnio Sevilla przegrała 1:4 z Borussią Dortmund, a niedługo później klub przekazał, że Lopetegui nie jest już ich trenerem.

W czwartkowe popołudnie Sevilla poinformowała o zatrudnieniu nowego szkoleniowca. Jego nazwisko od kilku dni było znane w mediach. Andaluzyjczyków po raz drugi w karierze poprowadzi były selekcjoner Chile i Argentyny, czyli Jorge Sampaoli. Szkoleniowiec ten poprzednio prowadził zespół w latach 2016-2017, osiągając średnią punktową w wysokości 1,75. Teraz Argentyńczyk podpisał kontrakt do 30 czerwca 2024 roku.

Czytaj także: Sevilla zwolniła Julena Lopeteguiego

Komentarze