Sevilla zaprezentowała najdroższy letni nabytek

Piłkarze Sevilli
Piłkarze Sevilli Pressfocus

Tanguy Nianzou zadebiutował już w La Lidze. Sevilla zaprezentowała jednak Francuza dopiero w poniedziałek. Piłkarz jest podekscytowany grą dla Andaluzyjczyków.

  • Sevilla przedstawiła kibicom swój najdroższy tego lata transfer
  • Fanom zaprezentował się Tanguy Nianzou
  • Francuz opowiedział o swoich wrażeniach w nowym klubie

Nianzou chce wygrywać trofea z Sevillą

Sevilla tego lata sprzedała Julesa Kounde i Diego Carlosa, dzięki czemu zarobiła ponad 80 milionów euro. Klub został jednak z jednym nominalnym stoperem, więc musiał wydać część z uzyskanych środków. Do Andaluzji z Galatasaray trafił Marcao, który kosztował 12 milionów euro. Jeszcze więcej Sevilla zapłaciła za to, aby jej barwy reprezentował Tanguy Nianzou (16 mln euro). Francuz w nowych barwach zadebiutował już w piątek, ale dopiero dzisiaj odbyła się jego prezentacja.

Czuję się bardzo dobrze, dołączyłem do grupy i byłem zaskoczony wspaniałym przyjęciem ze strony fanów . To było wyjątkowe. To szczęście, że mogę się rozwijać. Dzisiaj widzimy wielu młodych zawodników, a bycie tutaj jest sposobem na postęp i poprawę mojej gry. Od pierwszego dnia mam dobrą komunikację z trenerem. Poprosił mnie, żebym był spokojny i grał jak zwykle. Rekik mówi po francusku i pomógł mi się przystosować podczas gry. Mam szczęście – powiedział francuski stoper, który wytłumaczył dlaczego dołączył do Sevilli.

W drużynie są już wspaniali zawodnicy, jeśli będę mógł wnieść swój wkład, będzie to bardzo pozytywne. Być może świeżość i młodość. Muszę spróbować być sobą i podnosić poziom jak najbardziej. Głównym powodem bycia tutaj jest rozwój i zdobywanie wielu tytułów w tym legendarnym klubie. Kiedy byłem młodszy trenowałem jako środkowy obrońca, jestem przyzwyczajony do gry. Dopiero w moim pierwszym roku w PSG grałem na środku boiska. Jestem młody i potrafię się przystosować, ale preferuję pozycję środkowego obrońcy – rzekł 20-latek.

Czytaj także: Real Madryt pożegnał Casemiro. “Byłeś wzorem każdego dnia”

Komentarze