Sevilla złożyła ofertę za pomocnika Lazio

Luis Alberto
Luis Alberto fot. PressFocus

Luis Alberto według najnowszych informacji dziennikarza Nicolo Schiry może niebawem pożegnać się z Serie A. Zawodnik znalazł się na celowniku Sevilli. Andaluzyjczycy są podobno gotowi przeznaczyć na transakcję z udziałem piłkarza 20 milionów euro.

  • Lazio może wkrótce stracić kluczowego zawodnika
  • Nicolo Schira ujawnił, że Sevilla zainteresowała się Luisem Alberto
  • Piłkarz w przeszłości bronił już barw Andaluzyjczyków

Sevilla wzmocni się kosztem Lazio?

Luis Alberto to zawodnik, który trafił do Lazio w 2016 roku z Liverpoolu. Sternicy Orłów zapłacili wówczas za zawodnika cztery miliony euro. Niewykluczone, że wkrótce przygoda 29-latka z klubem z Rzymu dobiegnie końca.

Według informacji dziennikarza Nicolo Schiry hiszpański pomocnik znalazł się na celowniku Sevilli. Andaluzyjczycy złożyli podobno włoskiemu klubowi ofertę w wysokości 20 milionów euro.

W kontekście samego zawodnika nie da on dużego zysku Lazio. Rzymianie w momencie, gdy pozyskali Luisa Alberto, to porozumieli się z Liverpoolem o uregulowaniu 30 procent przy kolejnej transakcji.

Środkowy pomocnik w ostatnim sezonie wystąpił łącznie w 44 spotkaniach w Lazio, licząc wszystkie rozgrywki. Zdobył w nich pięć bramek, a ponadto zaliczył 12 asyst. Rynkowa wartość piłkarza wynosi 28 milionów euro.

Aktualna umowa Hiszpana z przedstawicielem Serie A obowiązuje do 2025 roku. Luis Alberto ma na swoim koncie jeden występ w drużynie narodowej.

Czytaj więcej: Sevilla przygotowuje się na utratę Kounde

Komentarze