“Siła do dalszego rozwoju”. Simeone czeka na początek sezonu

Diego Simeone
Diego Simeone PressFocus

Szkoleniowiec Atletico Madryt Diego Simeone z niecierpliwością czeka na start nowego sezonu, w którym prowadzona przez niego drużyna będzie broniła mistrzowskiego tytułu. Argentyńczyk z optymizmem patrzy w przyszłość.

  • Atletico Madryt sezon 2021/22 La Liga rozpocznie od wyjazdowego spotkania z Celtą Vigo
  • Drużyna Diego Simeone będzie bronić zdobytego w poprzednich rozgrywkach mistrzowskiego tytułu
  • Argentyński szkoleniowiec z niecierpliwością czeka na pierwsze spotkanie

Atletico rozpoczyna walkę o obronę tytułu

– Po powtórzeniu tego, co zrobiliśmy siedem lat temu, z tylko jednym piłkarzem, który dokonał tego w 2014 roku czyli Koke, zdobycie tytułu daje nam siłę do dalszego rozwoju jako klub i drużyna. Musimy szukać alternatyw i kreatywności, aby rozpocząć rywalizację w najlepszy sposób z tymi, którzy byli tutaj i tymi, którzy przybyli, aby nas wzmocnić i dać nam stabilność – powiedział Simeone.

– Po zdobyciu tytułu w 2014 roku ponieśliśmy duży koszt, ponieważ wielu zawodników odeszło. Teraz po zwycięstwie zostali. To sprawia, że z podekscytowaniem czekamy na pierwszy mecz z Celtą i będziemy chcieli nadal iść naszą drogą – dodał Argentyńczyk.

Diego Simeone latem podpisał nowy kontrakt z klubem. – Atletico Madryt to mój dom. Trafiłem tutaj jako piłkarze. Ludzie dali mi więcej, niż ja mogłem dać. Mam nadzieję, że przez te lata spłaciłem to, co otrzymałem od ludzi. Czuję się bardzo szczęśliwy. Jestem w miejscu, w którym chcę być. Jestem podekscytowany przedłużeniem umowy i chcę kontynuować tutaj pracę. Widzę energię, widzę rozwój klubu. Władze korzystają z rozwoju zespołu, aby rozwijać się globalnie i to jest fantastyczne. Mieć silny i konkurencyjny zespół, to jest to, do czego aspirujemy – dodał szkoleniowiec.

W pierwszym spotkaniu nowego sezonu Atletico Madryt zmierzy się w niedzielę na wyjeździe z Celtą Vigo.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 8. grudnia 2021 13:12.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze