Simeone: Bayer Leverkusen ma wielu utalentowanych i szybkich piłkarzy

Diego Simeone
Diego Simeone fot. Grzegorz Wajda

Atletico Madryt zagra u siebie z Bayerem 04 Leverkusen we wtorkowym meczu grupy D Ligi Mistrzów. Diego Simeone, trener Rojiblancos, podkreślił, że musi postarać się wybrać optymalny skład na te spotkanie.

Czytaj dalej…

– Leverkusen ma bardzo jasny i dobrze zorganizowany sposób gry. Zawsze grają z odpowiednią tożsamością, bez względu na to, gdzie jest rozgrywany mecz. Mają wielu utalentowanych i szybkich zawodników – powiedział Simeone, cytowany przez UEFA.com.

– Ja muszę znaleźć najlepszych zawodników, którzy zrobią na boisku to, czego od nich potrzebujemy. Niektórzy piłkarze są w tym momencie w lepszej kondycji mentalnej od innych – dodał argentyński szkoleniowiec.

– Kibice są bardzo ważni, ale to my musimy zagrać na odpowiednio wysokim poziomie i walczyć przeciwko drużynie, która ma bardzo dobrych zawodników w środku pola i szybkich piłkarzy na skrzydłach – stwierdził.

Liderem grupy jest Juventus Turyn, który zdobył cztery punkty. Atletico jest drugie z takim samym dorobkiem, a trzeci Lokomotiw Moskwa zgromadził trzy “oczka”. Natomiast ostatni Bayer przegrał oba swoje spotkania.

Komentarze