Simeone chce napastnika. Atletico poznało cenę

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez Pressfocus

Luis Suarez po tym sezonie ma opuścić Atletico, które poszukuje nowego napastnika. Diego Simeone wskazał kogo widziałby w miejsce Urugwajczyka.

  • Lautaro Martinez może zastąpić Luisa Suareza
  • Takiej zamiany chce Diego Simeone
  • Koszt transferu to kilkadziesiąt milionów euro

Rodak Simeone może wejść w buty gwiazdy

Pięć meczów pozostało do rozegrania piłkarzom Atletico w sezonie 2021/2022. Los Colchoneros pragną zapewne zapomnieć o bieżącej kampanii. Ustępujący mistrz Hiszpanii nie osiągnął bowiem niczego. Ekipa Diego Simeone poległa na każdym polu i nie zdobędzie żadnego trofeum,

Jedną z przyczyn znacznego spadku formy Atletico był Luis Suarez. Urugwajczyk mocno obniżył loty i nie trafiał do siatki z taką częstotliwością jak kilkanaście miesięcy temu. 35-latek we wszystkich rozgrywkach zdobył łącznie 13 bramek. Jego wygasająca w czerwcu umowa nie zostanie przedłużona.

Atletico szuka światowej klasy napastnika. Kandydata klubowi wskazał już Diego Simeone, który chce mieć w drużynie swojego rodaka, czyli Lautaro Martineza. 24-latek łączony jest w przenosinami do stolicy Hiszpanii od dłuższego czasu. Tego lata Atletico może być jednak bardziej zdeterminowane, niż kiedyś.

W tym sezonie Martinez pokonał bramkarza rywali 19 razy. Dodatkowo zaliczył trzy asysty. 24-latek ma kontrakt z Interem obowiązujący do 30 czerwca 2026 roku. Atletico musiałoby za niego wyłożyć sporą sumę. Mediolańczycy mają oczekiwać za swojego gracza 70 milionów euro. To sporo, ale za jakość trzeba płacić.

Czytaj także: Real wygrał “bez” Benzemy, droga przez mękę Barcelony

Komentarze