Simeone: Cierpliwość popłaca, ale tylko przy zwycięstwach

Diego Simeone
Diego Simeone fot. Grzegorz Wajda

Trener Atletico Madryt Diego Simeone z dużym spokojem podchodzi do rywalizacji z Lokomotiwem Moskwa w drugiej kolejce fazy grupowej rozgrywek Ligi Mistrzów.

Czytaj dalej…

Parowozy przed dwoma tygodniami pokonały na wyjeździe Bayer Leverkusen 2:1, natomiast Rojiblancos odrobili straty i uratowali remis z Juventusem Turyn 2:2.

– Lokomotiw to bardzo stabilny zespół i bardzo dobrze czuje się w grze głową. Przed spotkaniem z Leverkusen mieli niski poziom posiadania piłki, ale poprawili ten element. To drużyna, która wie, czego chce – wyznał Simeone w rozmowie z dziennikiem Marca.

– Trener naszych rywali zapisał z tym zespołem wspaniałą historię i to też ma dobry wpływ na piłkarzy. Wszyscy szkoleniowcy mają swoje pomysły i rozwijają zawodników. Możemy czasem jednak się mylić – podkreślił Argentyńczyk, który nie nakłada większej presji na swoich najmłodszych podopiecznych.

– Będziemy siebie oceniać po tym, co zrobimy w tym spotkaniu. Wszyscy jesteśmy świadomi zmian, których dokonaliśmy w drużynie. Mam nadzieję, że Joao Felix czy Lodi dorosną najszybciej, jak będzie to możliwe. Cierpliwość popłaca, ale tylko w przypadku zwycięstw – dodał Diego Simeone.

Komentarze