Simeone: kiedyś musi nadejść mój pierwszy triumf na Camp Nou

Diego Simeone
Diego Simeone PressFocus

Diego Simeone wziął udział w konferencji przed meczem z Barceloną na Camp Nou. Argentyńczyk jeszcze nigdy nie zanotował zwycięstwa na tym stadionie, co sprawia, że hitowy pojedynek jest jeszcze bardziej interesujący.

Simeone: Barcelona niezwykle się poprawiła

Diego Simeone na konferencji prasowej pozostawał skromny i nie rzucał buńczucznymi hasłami.

Wiecie, jaki jestem, nie lubię się publicznie deklarować. Skupiam się na kolejnym kroku. Będziemy toczyć rywalizację z drużyną mającą wspaniałą wiosenną rundę. Barcelona wygrała mnóstwo spotkań, dobrze się prezentuje i uporządkowała się po chaotycznej pierwszej części sezonu. Zawdzięcza to wspaniałej pracy trenera – mówił Diego Simeone. – Nieobecność Ronalda Koemana na ławce trenerskiej to dla nas żadna korzyść – dodał.

Następnie Argentyńczyk pochwalił dwie kluczowe postacie swojej drużyny: Marcosa Llorente i Luisa Suareza.

Ich forma mówi sama za siebie. To bardzo ważni piłkarze. Rozgrywają niesamowity sezon. Luis potwierdza swoją klasę i robi to, czego niektórzy się po nim już nie spodziewali. Dla Llorente to zaś jeden z najlepszych sezonów w karierze – pochwalił ofensywny duet “Cholo”.

Simeone uważa też, że w zdobyciu mistrzostwa najważniejsza będzie siła mentalna, a ponadto nie przywiązuje większej wagi do tego, że jeszcze nigdy nie wygrał na Camp Nou.

Nastawienie mentalne to klucz. Ten mecz jest nie do porównania z tym z 2014 roku. Tam było to ostatnie spotkanie w sezonie i decydowało o tytule. Jeden musiał wygrać, a drugiemu wystarczał remis. Teraz pozostanie jeszcze sporo meczów do rozegrania. Musimy iść krok po kroku i cechować się nadzieją, pokorą i spokojem – uważa szkoleniowiec Rojiblancos.

Jeżeli Atletico wygra, będzie znacznie bliżej tytułu mistrzowskiego. Tego dnia podział punktów żadnej z drużyn nie będzie na rękę. Początek szlagieru na Camp Nou już o godzinie 16:15.

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 7. grudnia 2021 14:19.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze