Simeone naciska Atletico na hitowy transfer

Paulo Dybala
Paulo Dybala Pressfocus

Paulo Dybala po sezonie opuści Juventus. Argentyńczyk chce zagrać w La Lidze. Zainteresowany tym transferem jest Diego Simeone.

  • Paulo Dybala chce zagrać w La Lidze
  • Argentyńczyk jest namawiany na transfer przez swojego rodaka
  • Piłkarza w Atletico chętni zobaczyłby Diego Simeone

Trener Atletico chce swojego rodaka

Atletico w sezonie 2021/2022 nie obroni mistrzostwa Hiszpanii. Los Colchoneros długo mieli problem z doskoczeniem do ligowej czołówki, ale wygląda na to, że Diego Simeone zażegnał kryzys na dobre. Ekipa z Madrytu liczy się w grze o wicemistrzostwo oraz wciąż występuje w Lidze Mistrzów.

Przyszły sezon ma być lepszy w wykonaniu Atletico. Zespół ten musi jednak zostać wzmocniony, aby skutecznie rywalizować o najwyższe cele. Być może do pod skrzydła Diego Simeone trafi jego rodak, czyli Paulo Dybala.

Argentyńczyk chciał przedłużyć wygasający w czerwcu tego roku kontrakt z Juventusem. Turyńczycy wycofali jednak swoją ofertę, którą zaakceptował piłkarz. Nowa propozycja nie sprostała jego oczekiwaniom, a klub przemyślał sprawę. Wobec tego latem dojdzie do rozstania.

Dybala zlecił swojemu agentowi znalezienie mu klubu w La Lidze. Real Madryt nie jest zainteresowany pozyskaniem Argentyńczyka. Xavi twierdzi, że piłkarz nie pasuje do jego systemu w Barcelonie. Pozostało jeszcze Atletico.

Diego Simeone naciska na działaczy Los Colchoneros, aby ci sprowadzili mu Dybalę. Piłkarza w drużynie widzi też jego rodak, czyli Rodrigo De Paul. Namawia on piłkarza na wzmocnienie drużyny ze stolicy Hiszpanii. W tym sezonie Dybala rozegrał 29 meczów. Strzelił w nich 13 goli oraz zaliczył 6 asyst.

Czytaj także: Atletico wytypowało nowego prawego obrońcę

Komentarze