Simeone: Odejście Lucasa Hernandeza najważniejsze

Diego Simeone
Diego Simeone fot. Razvan Pasarica

Szkoleniowiec Atletico Madryt Diego Simeone w wywiadzie dla Cadena Ser stwierdził, że najważniejszym zawodnikiem, który odszedł latem z klubu był Lucas Hernandez.

Czytaj dalej…

Reprezentant Francji przeszedł za 80 milionów euro do Bayernu Monachium. Z klubem latem pożegnali się także między innymi Antoine Griezmann, Rodri czy Diego Godin.

– Odejście zawodnika latem, które było dla nas najbardziej niekorzystne to odejście Lucasa Hernandeza. Był naszym dzieckiem, z naszego systemu młodzieżowego, był jednym z nas, tak jak Saul, Koke, Thomas… Lucas pojawił się w tym samym czasie co Thomas, to ważni zawodnicy – powiedział Simeone.

– Wiele odejść było bardzo ważnych dla drużyny. Godin był bardzo ważny dla zespołu ze względu na swoją osobowość, na to jak zarządzał szatnią, ale uważam, że trudniej było zastąpić Griezmanna – kontynuował.

– Griezmann był bliski zdobycia Złotej Piłki, a Joao Felix jest 19-letnim chłopakiem. Miejmy nadzieję, że w przyszłości za da lub trzy lata będzie na poziomie Griezmanna, który Antoine osiągnął w wieku 26 lat – mówił Simeone.

Komentarze