Simeone: Real nie ma konkretnego stylu

Diego Simeone
Diego Simeone fot. Razvan Pasarica

Opiekun Atletico Madryt, Diego Simeone, poruszył ostatnio wątek budowania przez drużyny konkretnych styli gry. Argentyński szkoleniowiec mówił m.in o takich klubach jak m.in. Real Madryt, Barcelona, Juventus czy Ajax.

Czytaj dalej…

Simeone, na ostatniej konferencji prasowej, wiele mówił o najlepszych drużynach w Europie i ich pomysłach na budowanie zespołu. 49-latek przyznał, że wierzy, iż jego zespół ma od wielu lat wypracowany określony styl gry, którego, jego zdaniem, brakuje np. Realowi Madryt.

– Trener, który przybywa do klubu, powinien rozumieć jego historię. Należy prześledzić jak zespół grał w poprzednich latach i dokładnie przeanalizować co kształtowało jego styl – zaczął opiekun Los Rojiblancos.

– Zobaczcie, Ajax ma od wielu lat konkretnie zdefiniowany styl. Barcelona ma swoją szkołę, Juventus we Włoszech też. Uważam, że Atletico Madryt jest w tym gronie. Teraz bardzo ciekawy jest projekt Guardioli w Anglii, bo on próbuje narzucić Manchesterowi City pewną drogę, którą oni mogą potem podążyć – dodał.

– Klubem, który z kolei nie ma takiej określonej ideologii, jeśli chodzi o styl gry, jest Real Madryt. Tam wszystko zmienia się częściej, ponieważ oni dużo bardziej bazują na konkretnych talentach, wielkich gwiazdach, do których następnie dopasowuje się drużyna. To klub, który znacznie częściej zmienia sposób prezentacji siebie – podsumował Simeone.

Komentarze