Simeone stanął w obronie piłkarza

Saul Niguez
Saul Niguez PressFocus

Saul Niguez w ostatnich tygodniach jest mocno łączony z opuszczeniem Atletico Madryt. Zainteresowanych usługami zawodnika, który miało nieco słabszy sezon, nie brakuje. Teraz w obronie swojego podopiecznego stanął szkoleniowiec Los Rojiblancos Diego Simeone.

  • Saul Niguez prawdopodobnie podczas letniego okna transferowego odejdzie z Atletico Madryt
  • Sprzedaż pomocnika ma umożliwić klubowi z Wanda Metropolitano dokonanie innych transferów
  • Wśród klubów zainteresowanych Saulem wymienia się Barcelonę, Liverpool, Chelsea i Manchester United

Simeone nie skreśla Saula

Jeszcze niedawno Saul Niguez był łączony z przenosinami do Barcelony w ramach rozliczenia za Antoine’a Griezmanna. W grę wchodzi również do transfer do Premier League, gdzie chętnie sprowadziliby go przedstawiciele takich klubów jak Liverpool, Chelsea i Manchester United.

Atletico jest gotowe na sprzedaż swojego piłkarza, co ma również umożliwić klubowi sfinalizowanie innych transferów. Wpływ na taką decyzję klubu może mieć również słabsza forma prezentowana przez Saula Nigueza w poprzednim sezonie, w trakcie którego rozegrał tylko 22 spotkania w podstawowym składzie w La Liga.

Szkoleniowiec Atletico Diego Simeone stanął jednak w obronie swojego piłkarza wyrażając przekonanie, że słabsza jego dyspozycja była tylko czymś chwilowym i wkrótce wróci do dawnej formy.

– Wiem lepiej niż ktokolwiek inny, o co prosił Saul i za czym się rozglądał. Znamy się z nim od ośmiu lat. Spędził z nami wiele czasu – powiedział Simeone.

– To, co pozwoliło mu być tym, kim był, to zdolność do gry na różnych pozycjach. Kiedy jego forma spadła, to samo zostało wykorzystane przeciwko niemu. Tak nie powinno być. To jest tylko moment. Po tak długim czasie i tylu sezonach zawodnicy potrzebują świeżego powietrza. Ostatni sezon był dla niego najtrudniejszy – powiedział Simeone.

Zobacz także: Joao Felix nie do ruszenia z Atletico

Komentarze