Simeone: VAR nie jest powodem naszej porażki

Diego Simeone
Diego Simeone fot. Razvan Pasarica

W sobotnich Derbach Madrytu Atletico uległo na własnym stadionie Królewskim w stosunku jeden do trzech. W starciu na Wanda Metropolitano kilkakrotnie zdecydowano się na użycie systemu VAR, co spowodowało m.in. anulowanie gola Alvaro Moraty. Diego Simeone powiedział jednak, że powodem porażki nie była praca sędziów, ale słaba postawa jego zespołu.

Czytaj dalej…

– Zazwyczaj nie mówię o VAR,  ale dziś chciałbym jednak jasno podkreślić, że sędziowanie jest powodem naszej porażki- zaczął Diego Simeone.

– Nie widziałem co prawda powtórek z dyskusyjnych sytuacji, ale trzeba jasno powiedzieć, że to nie ma znaczenia. Real był od nas po prostu lepszy – kontynuował.

– To była trudna gra, ale nasz rywal był silniejszy w kilku kluczowych momentach. Najważniejsze, aby jak najszybciej zapomnieć o tej porażce. Przed nami teraz starcie z Rayo Vallecano, który musimy wygrać – dodał.

– Liga Mistrzów? Nie myślimy jeszcze o niej. Na rozmowy o Juventusie przyjdzie czas – zakończył.

Atletico Madryt spadło po ostatniej porażce na trzecie miejsce w tabeli, a ich aktualny dorobek to 44 punkty. W następnej kolejce ich rywalem będzie Rayo Vallecano.

Komentarze