Simeone: w końcówce sezonu najważniejsza będzie mentalność

Diego Simeone
Diego Simeone PressFocus

Atletico Madryt przegrało z Athletikiem (1:2) i wypuściło z rąk niezależność w walce o mistrzostwo Hiszpanii. Diego Simeone uważa, że w końcówce sezonu najważniejsza będzie siła psychiczna.

Diego Simeone: ligę zwykle wygrywa Barcelona lub Real Madryt

Atletico przegrało z Athletikiem (1:2), co może znacznie utrudnić Rojiblancos walkę o mistrzostwo. Co prawda obecnie Los Colchoneros pozostają na fotelu lidera, ale jeżeli Barcelona wygra swoje zaległe spotkanie z Granadą, obsada pierwszego miejsca zmieni się. Ponadto, wcześniej ekipa Simeone potrzebowała zaledwie remisu w bezpośrednim starciu z Katalończykami zaplanowanym na 8 maja. Zakładając, że do tej pory obie ekipy nie stracą punkty, Rojiblancos będą zmuszeni do gry o pełną pulę.

Jestem pewien, że mentalność będzie kluczem. Balans emocjonalny okaże się niezbędny do sięgnięcia po mistrzostwo. La Ligę zwykle wygrywają Barcelona albo Real Madryt. Wyłączając 2014 rok i kolejny sezon, w którym byliśmy blisko. Przez większość obecnej kampanii mieliśmy przewagę, ale rozumieliśmy, że nasi rywale nie odpali z wyścigu. Będziemy oceniać naszą sytuację po każdym kolejnym meczu. Damy z siebie wszystko przeciwko Elche, to ekscytujące – powiedział po spotkaniu Diego Simeone.

Rojiblancos czeka pięć spotkań do końca sezonu. Jeżeli wygrają je wszystkie, sięgną po mistrzostwo Hiszpanii, choć zwłaszcza o triumf na Camp Nou może być niezwykle ciężko. Ostateczny maraton Atletico rozpocznie już w sobotę, grając na wyjeździe z Elche.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze